5.futbalová liga

03.05.2010 21:54

Miklušovce - Plavnica 2:0 (1:0), G: Priščák 2, ŽK: Priščák - Pavlišin, Jacko, Hricko, D: 150, R: Mati;

Miklušovce - Plavnica 2:0 (1:0)

Plavničania začali veľmi vlažne, čím hostiteľom umožnili utvoriť si postupne územnú prevahu. Tí navyše vyťažili z minima maximum, keď po úvodnom oťukávaní z piatich pološancí vsietili vedúci gól. Plavničania doplácali hlavne na hrubé chyby v defenzívnej činnosti, pričom aj kŕčovitá kombinačná hra im neumožnila dostať sa na dostrel domácej brány. V 19. minúte sa domácim podarilo dostať do vedenia, keď po autovom vhadzovaní domáci Priščák vyzvŕtal Vargu a jeho polocenter skončil na prekvapenie za Mindžákovým chrbtom. Po tomto okamihu sa akoby vytratila celá záložná formácia hostí, pričom jej chýbal prechod do útoku a pri dlhých loptách boli útočníci proti pozornej miklušovskej obrane bezmocní. Po zmene strán, hneď v 46. minúte, mal vyrovnanie na kopačke Matej, ktorý sa ocitol sám pred domácim gólmanom, no ten jeho prudkú strelu vyrazil na rohový kop. V 50. minúte prišla zbytočná strata lopty Jendrušom na polovici domácich, ktorí rýchlo zaútočili. Loptu mohol v poslednom momente odvrátiť do bezpečia Krajger, no svojou nedôraznosťou umožnil domácemu Priščákovi po druhýkrát rozvlniť sieť a bolo prakticky rozhodnuté. V záverečných fázach sa síce Plavničania snažili kontaktným gólom stretnutie aspoň zdramatizovať, avšak s výkonom, aký na ihrisku predviedli, to nedokázali.

Góly: 19. a 50. Priščák. Pred 150 divákmi rozhodoval Mati, ŽK: Priščák - Ján Pavlišin, Jacko, Hricko. PLAVNICA: Mindžák - Krajger (87. Sivuľka), Ján Pavlišin, Sovič, Varga - Jendruš (72. T. Figura), Hricko, Chovanec (80. Kasenčák), L. Figura - Jacko, Matej.