Jasenovský kameň na plavnickej kose

11.10.2011 22:01

'Bombou' IV. ligy (skupina Sever) je víťazstvo Jasenova na pôde lídra z Plavnice. Pre domácich prvá strata na svojom trávniku v sezóne.

V súboji nováčikov boli karty rozdané jasne. Plavnica v pozícii lídra, Jasenov v strede tabuľky... Ale. Jasenovský kameň sa postavil do cesty plavnickej kose a tej ostrie plne otupil. Inak povedané - Jasenovčania vyhrali 2:0...

"Do stretnutia sme vstupovali so zámerom držať domácich od našej brány na dištanc, čo najďalej od šestnástky. Taktika nám vychádzala, čakali sme na brejkovú situáciu, ktorá sa nám do prestávky naskytla trikrát, pričom raz s gólovou koncovkou, čomu predchádzala perfektná spolupráca Barnišin - Vožný. V druhom polčase vsadili domáci všetko na útočnú kartu, nám vznikali príležitosti opäť po rýchlych akciách, pričom znovu spolupráca Barnišin - Vožný vyústila do gólu. Chlapci zahrali veľmi dobre takticky, bojovne, obetavo, brankár Dudič odviedol perfektný výkon, ktorým pomohol k prekvapivému, no myslím, že zaslúženému víťazstvu na pôde lídra súťaže," mienil Slavomír Kočerha, tréner Jasenova.

Pre FK Družstevník Plavnica to bolo doma prvé štvrtoligové zaváhanie. Zaujímavé je, že brankára dokázali prekonať iba celky z humenského regiónu. Michal Gombita z Pakostova a Miroslav Vožný dvoma gólmi zabezpečil jasenovský triumf...
Plavnica - JASENOV 0:2

Miroslav Vožný posilnil jasenovský káder pred jarnou časťou súťažného ročníka 2010/2011. Futbalový harcovník sa tak pričinil o návrat TJ FK Jasenov do štvrtoligovej spoločnosti. Že patrí medzi ťahúňov mužstva, hovorí jasnou rečou aj jeho gólová bilancia. Zatiaľ zaťažil konto súperových brankárov 11 gólmi, čo je pri aktuálnom počte 23 jasenovských gólov po dvanástom kole takmer polovica:
vonku: Plavnica 2:0 - Vožný 2

"Miro je našou ústrednou postavou, svoje miesto má v stredovej línii, výrazne sa tlačí dopredu. Ak sa darí jemu, strhne aj ostatných hráčov, hráme ľúbivý, ofenzívny futbal. Má dosť futbalového kumštu, pre mužstvo veľmi užitočný hráč," podotkol jasenovský tréner Slavomír Kočerha.