Plavnica – Poprad „B“ 2:1 (0:0)

01.12.2019 17:44

Plavnica – Poprad „B“ 2:1 (0:0) G: Berecký, K. Tináth – M. Angelovič

Futbalový osud zavial Redakciu výsledkového servisu futbalových súťaži na východe, až takmer k poľským hraniciam do ďalekej Plavnice. Dnes, teda presne mesiac pred Vianocami sa v našej najvyššej regionálnej súťaži zvanej TIPOS III. liga Východ, totiž dohrávalo stretnutie vloženého 7. kola. Do „ Grich Parku“ do Plavnice dnes teda pricestovalo Popradské „béčko“, no boli to domáci, ktorí potrebovali v poslednom jesennom vystúpení bodovať. Pred predposlednými Giraltovcami mali totiž zverenci domáceho hrajúceho trénera Miroslava Hanuščáka náskok iba piatich bodov. Po veľmi príjemnom zvítaní sa s rodákom tejto obce a bývalým skvelým futbalistom Zemplína Michalovce, Ličartoviec, Plavnice či Starej Ľubovne, ktorý je momentálne prezidentom práve v posledne menovanom klube – Jánom Frohlichom, ktorý minulosti dokonca najprv aktívne hrával a neskôr aj sedel na prezidentskej stoličke poľskej Sandecji Nowy Sacz, sme sa pohodlne usadili na miestnej tribúnke útulného Plavnického štadiónika a začali sme sledovať toto treťoligové stretnutie. To sa odohrávalo na ťažkom teréne a vo futbalovom areály, ktoré skôr pripomínalo väčší tenisový dvorec v Austrálskom Melbourne  Mladíci z Popradu na čele so svojimi staršími oporami Maťašom, Troppom či Ujčíkom, sa od prvej minúty usadili na polovičke domáceho tímu a celý polčas udávali tempo hry. V 18. minúte sa po Dzurjovom priťuknutí ocitol v čistej šanci agilný Ujčík, no jeho volej skončil len na brvne domáceho brankára. Už o dve minúty nato, mal šancu tentokrát kapitán Tropp, no ani z toho „mráčika“ nezapršalo. Mohlo v 37. minúte. Lenže ďalšia čistá šanca Ujčíka, skončila tesne mimo pravej žrde domáceho brankára. Domáci hráči sa snažili podnikať rýchle protiútoky, no obrana Popradského „béčka“ pôsobila v prvom polčase na čele s brankárom Knurovským veľmi isto a spoľahlivo. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim nad očakávanie. Po štandartnej situácii v 47. minúte, sa v 16-tke hostí zorientoval najlepšie domáci Berecký a bolo 1:0! Vedenie domáceho celku však netrvalo dlho. Hneď nato mohol Dzurjo vyrovnať. No čo sa nepodarilo tomuto mladíkovi vyšlo o niekoľko minút jeho kolegovi Angelovičovi, ktorý preloboval domáceho brankára a v Plavnici sa tak začínalo prakticky odznova. Zdalo sa, že bude len otázkou času, kedy futbalovejší hostia tento zápas otočia. No opak bol pravdou. Domáci čoraz viac začali vystrkovať rožky. Hrozili najmä vysokým a rýchlonohým Kristiánom Tináthom, ktorý svoju prvú veľkú príležitosť v 70. minúte ešte nevyužil. Až prišla 78. minúta. Opäť identická štandartná situácia domácich ako pri prvom góle. Na center domáceho hráča si pekne nabehol Kristián Tináth a krásnou hlavičkou rozjasal domácich priaznivcov, ktorí aj v tomto chladnom jesennom počasí merali cestu na štadión. Kto si chcel tesne po góle pripiť, mal smolu. V miestnom bufete totiž zákazníkov obsluhovala nádherná priateľka strelca druhého domáceho gólu a tak si všetci museli počkať až sa táto krásna miestna deva doraduje

Hosťami gól poriadne zatriasol a vyrovnať sa im už nepodarilo. Gólovú „poistku“ mohol pridať domáci ostrostrelec K. Tináth, keď využil obrovskú chybu hosťujúcej obrany, no jeho lob skončil tesne mimo bránky Knurovského. Plavnica už toto stretnutie „ukopala“ a do tabuľky si pripísala veľmi dôležité tri body. Aj keď hráčska kvalita bola dnes na strane hostí, tak dnes vyhrala väčšia chuť a vôľa pobiť sa o tri body. Tú prejavili domáci a preto sa po zápase tešili. V tabuľke sa tak po tomto víťazstve dostali pred Krompachy a zimovať tak budú na 13. mieste, ale len o skóre za Spišskou Novou Vsou. Toto stretnutie rozhodoval bývalý druholigový arbiter Erik Anguš. Tento rodák z Pozdišoviec, ktorý spolu s manželkou ktorá pochádza z Humenného, žije v Michalovciach, viedol tento zápas maximálne objektívne. Využil svoje ideálne rozhodcovské parametre, vynikajúci pohyb, kondičnú pripravenosť a hlavne veľké rozhodcovské skúsenosti. V prvom polčase síce hosťom odoprel jeden voľný kop, ale inak pískal veľmi dobre. Nápomocní mu boli aj jeho asistenti, ktorí podali doslova bezchybní výkon. 8,7 – 8,7 – 8,7. V domácom mužstve vynikol autor víťazného gólu Kristián Tináth, v tábore hostí zas agilný Maťaš – rýchlostne, technicky veľmi dobre vybavený futbalista.

Touto dohrávkou sa tak definitívne zavreli brány na našich futbalových štadiónoch.