Plavnica sa úspešne rozlúčila so sezónou

20.06.2012 07:10

V poslednom kole súťažného ročníka 2011/2012 privítali  pred početnou diváckou kulisou Plavničania súpera z Kračúnoviec.
PLAVNICA. Stretnutie mal od úvodného hvizdu pod kontrolou domáci favorit, ktorý chcel potvrdiť nielen výborné postavenie v prvom kvartete, ale i hernú silu na vlastnej pôde. Ich víťazstvo pritom mohlo byť možno aj vyššie, nebyť niekoľkých nevyužitých vyložených gólových príležitostí. Z predvedeného výkonu svojho mužstva bol po stretnutí spokojný aj kouč tímu Rastislav Pavlišin. „Som veľmi rád, že túto nesmierne vydarenú sezónu sa nám podarilo zakončiť zaslúženým víťazstvom. Do zápasu sme nastúpili s hlavným cieľom predvedeným výkonom  a výsledkom pobaviť nielen seba, ale aj našich verných fanúšikov. To sa nám napokon potvrdilo, za čo sme všetci veľmi radi.“ Plavnického kormidelníka navyše veľmi teší, že priaznivcov futbalu v tejto obci v priebehu sezóny na majstrovských stretnutiach pribúdalo stále viac a tí boli pre mužstvo tým pravým dvanástym hráčom. „Musím vyjadriť poďakovanie všetkým našim fanúšikom, ktorých chodilo na  naše zápasy ako nováčika IV. ligy čoraz v hojnejšom počte a niektorí pritom cestovali aj na stretnutia u našich súperov. Ich podporu sme neustále pociťovali a určite by nás potešilo, keby ich v nasledujúcom ročníku prišlo ešte vo väčšom počte. Všetko však bude závisieť na predvedenej hry a dosahovaných výsledkov, ktoré musia byť, čo najpriaznivejšie. Treba poznamenať, že množstvo fanúšikov sa nenechá oklamať a ich počet je odrazom hry mužstva. Za porovnanie stojí účinkovanie teraz už bývalého treťoligistu zo Starej Ľubovne, na ktorej zápasy chodilo minimum divákov. U nás to bolo práve naopak, keďže divácke návštevy ďaleko prevýšili tie v susednej Starej Ľubovni. Viacero divákov k nám pritom prichádzalo zo Starej Ľubovne, pretože v Plavnici mohli byť svedkami omnoho atraktívnejšieho futbalu. Neraz to sami potvrdili aj po našich majstrovských zápasoch, s ktorými boli spokojní počas celej sezóny.“

Plavnica – Kračúnovce 3:1 (1:0), góly: 18. Mariančík, 49. Dlugoš, 59. Janič – 87. M. Peržel

PLAVNICA: Mindžák – Vandžura, R. Pavlišin, Hricko, Kuľanda (60. Nagy) – Chovanec (70. Grajzinger), Jozef Pavlišin, Kupec (75. Pekár), Janič – Dlugoš, Mariančík.

Plavničania si od úvodného hvizdu vytvorili súvislý ofenzívny tlak, z ktorého pramenilo niekoľko sľubných šancí, ale tie najmä Žoldák, Vandžura a Dlugoš nevyužili. Najbližšie ku gólu bol po štvrťhodine hry Janič, ale nedokázal premeniť ani pokutový kop. Domáci sa v 18. minúte konečne dočkali zaslúženého gólu, keď tvrdú strelu Janiča gólman hostí vyrazil len pred Mariančíka, ktorý s istotou rozvlnil sieť. Po tomto okamihu hostitelia neustále dobíjali súperovu bránu, ale do prestávky sa im poistiť svoje vedenie nepodarilo. Po zmene strán sa však domáci predsa len po druhýkrát radovali z presného zásahu, keď Kupec našiel výbornou prihrávkou Dlugoša, ktorý prehodil bezmocného brankára hostí. Hostitelia boli naďalej pri ofenzívnej chuti a v 59. minúte viedli zaslúžene už rozdielom triedy, keď aktívny Janič prudkou strelou vo vnútri 16-ky prestrelil nielen celú defenzívu, ale aj brankára Kračúnoviec. Po hodine hry mohli po priamych kopoch Plavničania svoje víťazstvo ešte prikrášliť, ale Dlugoš a Jozef Pavlišin mali vychýlenú mušku. Keď sa už zdalo, že na výsledku sa nič nezmení, hostia v 85. minúte po ojedinelej šanci potrestali zaváhanie v defenzíve domácich. Tesne pred záverečným hvizdom vzrušil domácich priaznivcov ešte Mariančík, ktorého   nepríjemný projektil z jeho kopačky porušil statiku vedľajšej budovy.