Plavnici nepomohlo k výhre ani dvojgólové vedenie

07.11.2012 09:21

Ani dvojgólové vedenie ú súpera nestačilo Plavnici na trojbodový zápis. Líder tabuľky piatej ligy Sever remizoval u nováčika v Zámutove 2:2. Na čele súťaže majú Plavničania po 16. kole náskok siedmich bodov.

PLAVNICA. Zápasmi v nedeľu sa zároveň začala odvetná časť súťaže. Plavnica ziskom bodu proti Zámutovu nepotvrdila domáce víťazstvo z úvodu sezóny proti rovnakému súperovi 1:0. Napriek tomu, s výsledkom môže byť spokojná.

Aj bez viacerých hráčov základnej zostavy začali Plavničania u súpera dobre. Po úvodnom góle Martina Nagya skóroval aj Piotr Bania.

V tom momente to s domácimi nevyzeralo dobre. Prišli však individuálne chyby plavnických hráčov a s nimi aj góly v hosťujúcej sieti.

„Mužstvo ako my by nemalo dvojgólový náskok premrhať. Stalo sa, taký je už futbal,“ povedal Ján Fröhlich, obranca FK Družstevník. Stav 2:2 už do polčasu napokon ostal ako konečný.

Remízu zo Zámutova si cenia

Napriek nevydolovanej výhre vonku môžu byť v Plavnici spokojní. „Myslím si, že náš nedeľňajší výkon celkovo nebol zlý. Hrali sme dobre aj v druhom polčase, snažili sme sa, ale na ťažšom teréne ukázal svoje kvality aj súper. V niektorých momentoch bol nebezpečný. Aj s bodom by sme mali byť preto spokojní,“ poznamenal stopér lídra tabuľky.

O skutočnosti, že v nedeľu chýbali Plavnici viacerí hráči, nechcel polemizovať. Tradične povedal, že mužstvo bude vždy hrať s tým, čo má k dispozícii.

Plánovaný posledný zápas jesene teda načas uzavrel plavnickú spanilú jazdu v súťaži po 16 kolách. Plavnica bola takmer od začiatku v pozícii vedúceho mužstva.

Na každého raz musí doľahnúť vnímanie futbalovej verejnosti i fanúšikov. Je už teda ten správny čas na oddych?

„Cítiť istú fázu únavy, je to určite v hlavách. Aj v Zámutove by sme boli možno viac koncentrovaní. Treba si teraz trochu oddýchnuť, naďalej však poctivo pristupovať k tréningu,“ uzavrel pilier tímu.