Vedia o svojich limitoch a nezaťažujú sa prípadným zostupom

image

Tréner J. Semančík prorokoval pred časom, že Plavnica posledné tri duely vyhrá

priečkach.

V uplynulom kole práve dvaja horúci kandidáti – Bardejovská Nová Ves a Plavnica vyhrali na ihriskách súperov.

trénerom Plavničanov Jozefom Semančíkom.

Ktorý výsledok bol väčším prekvapením – váš alebo výhra Bard. N. Vsi?

„Podľa mňa tri body zo Spiša, ktoré získal konkurent, sú väčším prekvapením. My sme cestovali s úmyslom vyhrať, lebo nič iné nám nezostávalo. Tomu sme podriadili taktiku aj celkový výkon a hovorili sme si, že buď nám to vyjde alebo nie. Mohlo to byť aj výraznejšie víťazstvo, ale spokojní sme aj s tesnou výhrou.“

len na takpovediac udržiavací?

„Mám pocit, že súper nasadil príliš mladých chlapcov, potom to ale ťažko znášal. Napriek tomu, že viedol do

bolo na pol plynu, lebo nepoznám tento kolektív tak dôkladne. Isté je, že po zmene strán sa snažil, nevypustil

zápas. Avšak bolo zrejmé, že sme si vytvorili viac šancí.“

Do prestávky to bolo paradoxné – hrali ste lepšie ako domáci, no prehrávali ste. Prečo?

šanca. V tomto zmysle sa niesol celý prvý polčas, bolo vidno, že zverenci sú nervózni, ale je naozaj pravda

aj to, že sme zahodili množstvo príležitostí. Cenil som si, že chlapci veľmi chceli a dreli do úmoru. Šťastie sa

od nás odkláňalo, ale predsa sme si ho udobrili na začiatku druhého polčasu, keď sme z prvých dvoch striel

na bránu otočili výsledok. Potom sa hralo systémom hore-dolu, bolo to dosť divoké, na čo reagovali aj diváci,

hoci ktovie, či sa im to páčilo. Nič to, aspoň si  chlapci zabehali..“

týchto duelov bol predsa len z vašej strany kvalitnejší?

„Vo Vranove sme začali zle, až príliš ustráchane a kým sme sa z toho dostali, prehrávali sme 0:2. Lenže potom

sme znížili, urobil náš hráč chybu, ktorú hostia využili na strelenie tretieho gólu a potom sa  už s výsledkom

nedalo nič robiť. Presa len Vranov má svoju kvalitu a my sme sa neskoro rozbehli. S košickým lídrom sme

sa snažili držať krok, čo bolo náročné. Za stavu 1:1 sme nastrelili žrď a zahodili sme i ďalšiu tutovku. Ktovie,

ako by sa to vyvíjalo, keby sme sa druhý raz ujali v zápase vedenia. Celkove som bol s výkonom spokojný,

lebo sme sa prvého tímu nezľakli, nezamerali sme sa len na odkopávanie lopty či búranie jeho hry. Niečo sme

chceli ukázať, hoci rozdiel v kvalite aktérov bol zrejmý.“

Vidno, že ste stále odhodlaní a bojujte o šancu do konca...

páčilo divákom a preto nás priaznivci vyprevádzajú doma s potleskom a to aj vtedy, pokiaľ prehráme.

Vieme, ako sme silní, sme realisti, máme svoj limit, ale hráme, čo to dá.“

Čo očakávate od zvyšných kôl?

„Už pred zápasom v Snine som tvrdil, že posledné tri duely vyhráme, hoci sa na mňa niektorí  pozerali

s údivom. Takže jedna tretina proroctva sa naplnila... Viem, čo chlapci dokážu a ja im verím. Pokiaľ

nebudú extra okolnosti a budeme kompletní, vyhráme aj zvyšné súboje.“

V tretej lige pozornosť stále púta boj o záchranu a to, kto sa umiestni na zvyšných nepopulárnych priečkach. V uplynulom kole práve dvaja horúci kandidáti – Bardejovská Nová Ves a Plavnica vyhrali na ihriskách súperov. Preto sú stále kocky hodené a napätie graduje. O cenných troch bodoch z pôdy Sniny sme sa zhovárali s trénerom Plavničanov Jozefom Semančíkom.
image

Bez toho, aby sme podceňovali výkon vašich zverencov, je namieste otázka, či išli domáci na plný plyn alebo len na takpovediac udržiavací?
„Mám pocit, že súper nasadil príliš mladých chlapcov, potom to ale ťažko znášal. Napriek tomu, že viedol do prestávky, ale bol pod tlakom. Neskôr už nedošlo k zareagovaniu na našu hru. Netrúfam si povedať, či to bolo na pol plynu, lebo nepoznám tento kolektív tak dôkladne. Isté je, že po zmene strán sa snažil, nevypustil zápas. Avšak bolo zrejmé, že sme si vytvorili viac šancí.“
„Nepremenili sme šance. Už v prvej minúte sme mali tutovku, o niekoľko desiatok sekúnd prišla ďalšia výborná šanca. V tomto zmysle sa niesol celý prvý polčas, bolo vidno, že zverenci sú nervózni, ale je naozaj pravda aj to, že sme zahodili množstvo príležitostí. Cenil som si, že chlapci veľmi chceli a dreli do úmoru. Šťastie sa od nás odkláňalo, ale predsa sme si ho udobrili na začiatku druhého polčasu, keď sme z prvých dvoch striel na bránu otočili výsledok. Potom sa hralo systémom hore-dolu, bolo to dosť divoké, na čo reagovali aj diváci, hoci ktovie, či sa im to páčilo. Nič to, aspoň si  chlapci zabehali..“
V predošlých dvoch kolách ste narazili na najvyššie postavené celky súťaže. Prehrali ste zhodne, ktorý z týchto duelov bol predsa len z vašej strany kvalitnejší?
„Vo Vranove sme začali zle, až príliš ustráchane a kým sme sa z toho dostali, prehrávali sme 0:2. Lenže potom sme podľa mňa trošku aj favorita prekvapili a boli sme preňho dosť nepríjemní. Škoda, že akurát po tom, čo sme znížili, urobil náš hráč chybu, ktorú hostia využili na strelenie tretieho gólu a potom sa  už s výsledkom nedalo nič robiť. Presa len Vranov má svoju kvalitu a my sme sa neskoro rozbehli. S košickým lídrom sme sa snažili držať krok, čo bolo náročné. Za stavu 1:1 sme nastrelili žrď a zahodili sme i ďalšiu tutovku. Ktovie, ako by sa to vyvíjalo, keby sme sa druhý raz ujali v zápase vedenia. Celkove som bol s výkonom spokojný, lebo sme sa prvého tímu nezľakli, nezamerali sme sa len na odkopávanie lopty či búranie jeho hry. Niečo sme chceli ukázať, hoci rozdiel v kvalite aktérov bol zrejmý.“
„Možno neuveríte, ale netrápime sa tým, či zostúpime alebo sa udržíme. Chceme hrať tak, aby sa to páčilo divákom a preto nás priaznivci vyprevádzajú doma s potleskom a to aj vtedy, pokiaľ prehráme. Vieme, ako sme silní, sme realisti, máme svoj limit, ale hráme, čo to dá.“
„Už pred zápasom v Snine som tvrdil, že posledné tri duely vyhráme, hoci sa na mňa niektorí  pozerali s údivom. Takže jedna tretina proroctva sa naplnila... Viem, čo chlapci dokážu a ja im verím. Pokiaľ nebudú extra okolnosti a budeme kompletní, vyhráme aj zvyšné súboje.“

V tretej lige pozornosť stále púta boj o záchranu a to, kto sa umiestni na zvyšných nepopulárnych priečkach.
Preto sú stále kocky hodené a napätie graduje. O cenných troch bodoch z pôdy Sniny sme sa zhovárali s trénerom
Plavničanov Jozefom Semančíkom.

„Podľa mňa tri body zo Spiša, ktoré získal konkurent, sú väčším prekvapením. My sme cestovali s úmyslom vyhrať,
lebo nič iné nám nezostávalo. Tomu sme podriadili taktiku aj celkový výkon a hovorili sme si, že buď nám to vyjde
alebo nie. Mohlo to byť aj výraznejšie víťazstvo, ale spokojní sme aj s tesnou výhrou.“

na takpovediac udržiavací?

prestávky, ale bol pod tlakom. Neskôr už nedošlo k zareagovaniu na našu hru. Netrúfam si povedať, či to bolo na
pol plynu, lebo nepoznám tento kolektív tak dôkladne. Isté je, že po zmene strán sa snažil, nevypustil zápas.
 Avšak bolo zrejmé, že sme si vytvorili viac šancí.“

„Nepremenili sme šance. Už v prvej minúte sme mali tutovku, o niekoľko desiatok sekúnd prišla ďalšia výborná šanca.
V tomto zmysle sa niesol celý prvý polčas, bolo vidno, že zverenci sú nervózni, ale je naozaj pravda aj to, že sme
 zahodili množstvo príležitostí. Cenil som si, že chlapci veľmi chceli a dreli do úmoru. Šťastie sa od nás odkláňalo,
ale predsa sme si ho udobrili na začiatku druhého polčasu, keď sme z prvých dvoch striel na bránu otočili výsledok.
Potom sa hralo systémom hore-dolu, bolo to dosť divoké, na čo reagovali aj diváci, hoci ktovie, či sa im to páčilo.
Nič to, aspoň si  chlapci zabehali..“

duelov bol predsa len z vašej strany kvalitnejší?

sme podľa mňa trošku aj favorita prekvapili a boli sme preňho dosť nepríjemní. Škoda, že akurát po tom, čo sme
 znížili, urobil náš hráč chybu, ktorú hostia využili na strelenie tretieho gólu a potom sa  už s výsledkom nedalo
 nič robiť. Presa len Vranov má svoju kvalitu a my sme sa neskoro rozbehli. S košickým lídrom sme sa snažili
držať krok, čo bolo náročné. Za stavu 1:1 sme nastrelili žrď a zahodili sme i ďalšiu tutovku. Ktovie, ako by sa to
vyvíjalo, keby sme sa druhý raz ujali v zápase vedenia. Celkove som bol s výkonom spokojný, lebo sme sa
prvého tímu nezľakli, nezamerali sme sa len na odkopávanie lopty či búranie jeho hry. Niečo sme chceli ukázať,
hoci rozdiel v kvalite aktérov bol zrejmý.“

„Možno neuveríte, ale netrápime sa tým, či zostúpime alebo sa udržíme. Chceme hrať tak, aby sa to páčilo
 divákom a preto nás priaznivci vyprevádzajú doma s potleskom a to aj vtedy, pokiaľ prehráme. Vieme, ako sme silní,
 sme realisti, máme svoj limit, ale hráme, čo to dá.“

„Už pred zápasom v Snine som tvrdil, že posledné tri duely vyhráme, hoci sa na mňa niektorí  pozerali