1.kolo-okresná súťaž

12.08.2009 00:01

Na prahu novej sezóny sa I. trieda po odstúpení Jarabiny oslabila. Úvodné zápasy však priniesli nevídanú úrodu gólov - 39. Až deväťkrát sa vlnila sieť v Jakubanoch, ktoré rozdrvili Plavnicu "B" 8:1.

Jakubany - Plavnica "B" 8:1 (5:0)

Vekovo omladený nováčik nastúpil do stretnutia s tajným cieľom prekvapiť domácich, čo sa mu napriek celozápasovej snahe absolútne nepodarilo. Jakubanci mali bleskový začiatok, keď už do prvej 10-minútovky si utvorili bezpečný dvojgólový náskok. Tieto okamihy vniesli na kopačky domácich viac hernej istoty a do prestávky ešte troma presnými zásahmi zveľadili svoje hladké vedenie.

Po zmene strán, keď už bolo o víťazovi stretnutia rozhodnuté, hostia vyrovnali hru v poli, no opäť pykali po zbytočných hrubých chybách v zadných radoch. V záverečnej fáze duelu sa však Plavničanom podarilo po ukážkovej strele Nagya do šibenice aspoň kozmeticky upraviť debakel. Vzhľadom na predvedenú hru je však prehra hostí až príliš krutá.

Gól hostí: Nagy. Pred 50 divákmi rozhodoval Barlík.