Bojovnosť s odhodlaním a srdcom nám zabezpečila víťazstvo

02.08.2011 23:37

 

PLAVNICA. V poslednú júlovú nedeľu sa predstavili Plavničania na vlastnom ihrisku v úlohe štvrtoligového nováčika kedy v príťažlivom podtatranskom derby privítali tím z Kežmarku.

Úvodný trojbodový zápis mal pre hostiteľov o to väčšiu hodnotu, že sa zrodil po nesmierne dramatickom  priebehu. Hostitelia prakticky o ich priaznivom výsledku 2:0 rozhodli už v úvodnej polhodine.

V ostatnom priebehu merania síl po vylúčení Kuľandu boli prinútení hrať o jedného muža v poli menej, no i napriek tomu sa im podarilo udržať si dvojgólové vedenie, čo však nebolo jednoduché.

Zdolali ašpiranta na postup

Po stretnutí preto mohlo zavládnuť nadšenie aj u skúseného kormidelníka Ľubomíra Jacka.

„Do premiérového súboja proti nepríjemnému a ostrieľanému protivníkovi tejto súťaže sme išli s cieľom zabodovať naplno. Som veľmi rád, že v nesmierne náročnom zápase, v ktorom sme museli takmer hodinu oslabení hosťom vzdorovať,  sa nám to pod tlakom nakoniec predsa len podarilo. Na našom úspechu sa podpísalo hlavne maximálne nasadenie a bojovnosť. Treba pripomenúť, že niektorí Kežmarok radia v tejto sezóne aj za jedného z ašpirantov na postup, čo predznamenali už aj u nás. Na ihrisku sa preukázali sebavedomou  kombinačnou hrou, s ktorou sme si našťastie  predsa len poradili.“

Kouč verí, že jeho mužstvo naberie ten správny kurz a v nasledujúcich veľmi náročných stretnutiach sa mu podarí, čo najviac potrápiť svojich ďalších protivníkov a nazbiera aj čo najviac bodov.

„Veľmi ma teší, že moji hráči si dokázali v rozhodujúcej chvíli, za ktorú som považoval úvodný hvizd rozhodcu poradiť s rešpektom z premiéry a súpera. Stretnutie sme zobrali od samého začiatku s plnou vážnosťou a napokon sme sa mohli aj presvedčiť, že ak všetci nechajú na ihrisku srdce a preukážu silného tímového ducha o dosiahnutie úspechu nemôže byť vlastne ani pochýb. Dúfam, že tento výborný výsledok bude tým správnym odrazovým mostíkom. Som presvedčený, že ak sa nám úvod jesene podarí zvládnuť podľa našich predstáv, mužstvo nadobudne ešte viac herného sebavedomia a istoty.“

Zajtra v Bystrom n/T.

Po víťazstve s Kežmarkom sa Plavničania predstavia už zajtra v Bystrom nad Topľou odkiaľ by podľa slov trénera tímu nechceli prísť domov s prázdnymi rukami.

„Dozaista nejdeme v porazeneckej nálade. Sme si plne vedomí, že v tejto súťaži ide pre každý tím o dosť nepríjemného a ťažkého protivníka, ale našou hlavnou úlohou bude taktiež ukázať svoju hernú silu, ktorou neustále disponujeme. Som presvedčený, že ak podáme zodpovedný výkon a nezložíme zbrane hneď na začiatku, domov by sme sa nemuseli vracať so sklonenými hlavami. V našich radoch sa predsa nachádza viacero jednotlivcov, ktorí majú s účinkovaním vo vyšších súťažiach už dostatok hráčskych skúseností a ak ich dokážu neustále čo najviac využiť pre svoje mužstvo tak, ako to bolo vo vlaňajšej vydarenej sezóne, medzi náročnými mužstvami sa dozaista čím skôr etablujeme a budeme hrať v optimálnej forme v pokojných vodách tabuľky.“