Futbalové chuťovky na záver jesene

29.10.2016 08:42

Zápasy 15. kola III. ligy Východ vyzerajú „na papieri“ veľmi zaujímavo.


 

Skutočné „finále“ prvej polovice aktuálnej sezóny III. ligy Východ uvidia diváci dnes v Giraltovciach. Domáce mužstvo si to v priamom súboji o post víťaza jesennej časti rozdá s Trebišovom.

Zápasy 15. kola vyzerajú „na papieri“ veľmi zaujímavo. Mimoriadne atraktívne vyznieva aj derby tradičných rivalov vo Svidníku.

 

GIRALTOVCE – TREBIŠOV

Hrá sa: dnes o 14.00 hod.
Náš pohľad: Rozhodujúca treťoligová bitka jesene má možno trocha prekvapujúce obsadenie. Oba tímy si ale túto pozíciu plne zaslúžia, keďže na jeseň patrili k tomu najlepšiemu, čo najvyššia súťaž v regióne ponúkla. Giraltovce sú v domácom prostredí mimoriadne silný mančaft, v doterajšom priebehu sezóny tu dokázala remizovať len Plavnica. Zmeniť to môže Trebišov, ktorý je mnohými pasovaný do role najväčšieho favorita súťaže. Absolútne otvorený a veľmi zaujímavý zápas.

 

PREŠOV jun. – PLAVNICA

Hrá sa: dnes o 14.00 hod.
Náš pohľad: Súboj tabuľkových susedov, ktorých od seba delí päť bodov. Tento rozdiel by sa po dnešku nemal scvrknúť, skôr naopak. Favorit sú totiž domáci, ktorým to na vlastnom štadióne strelecky sype, v šiestich zápasoch sa presadili už dvadsaťjedenkrát. Plavnici to, naopak, nejde, od prekvapujúcej remízy v Giraltovciach tri ďalšie stretnutia prehrala. V súboji o holé treťoligové prežitie tipujeme jednotku.

 

BARD. N. VES – SVIT

Hrá sa: zajtra o 14.00 hod.
Náš pohľad: Obaja v posledných dvoch kolách ozbíjali Sabinov na jeho trávniku. Svit si odvtedy ešte zastrieľal proti Pušovciam, výsledok 7:1 v nedohranom zápase nakoniec zostáva v platnosti. Bardejovská Nová Ves je verná svojej tradícii. Veľa gólov dáva, ale zároveň ich aj dostáva. Trocha nenápadný Svit je spolu s Trebišovom dokonca najlepšie strieľajúci tím v súťaži a atakuje najvyššie priečky tabuľky. Zdá sa, že z hľadiska ofenzívneho poňatia hry sa je na čo tešiť.

 

V. REVIŠTIA – SABINOV

Hrá sa: zajtra o 14.00 hod.
Náš pohľad: Šesťbodový duel dvoch šestnásťbodových tímov. Veľké Revištia naposledy zvíťazili ešte v 8. kole, čo je pre tento ambiciózny celok nie veľmi lichotivá bilancia, aj keď v klube z toho veľkú vedu nerobia. Nepriaznivú bilanciu budú chcieť ukončiť proti Sabinovu, ktorý si v uplynulých dvoch kolách do tabuľky pravdy zapísal až päť mínusových bodov. S týmto súperom sa Zemplínčanom zvyklo doma dariť a favoritom sú aj tentoraz.

 

V. HOREŠ – VRANOV n/T

Hrá sa: zajtra o 14.00 hod.
Náš pohľad: Obrazne sa dá povedať, že Veľký Horeš aj Vranov prekonali na súčasnej treťoligovej púti cestu z pekla do očistca a ak budú pokračovať vo výsledkoch z posledných kôl, tak sa im možno otvorí aj nebo. Domáci majú pred sebou posledný krok k tomu, aby svoju neporaziteľnosť v súťaži predĺžili na dva mesiace. Podarí sa im to, alebo si hostia spomenú na nedávnu päťgólovú kanonádu z inej malej zemplínskej obce, Veľkých Revíšť?

 

SVIDNÍK – STROPKOV

Hrá sa: zajtra o 14.00 hod.
Náš pohľad: V súčasnosti azda najväčšie treťoligové derby je pozvánka sama o sebe. Napriek „dušičkovému“ termínu a tomu zodpovedajúcemu počasiu by na tento súboj mohlo zavítať množstvo priaznivcov z oboch miest a celej spádovej oblasti. Ak sa vraví, že derby nemá favorita, v tomto prípade to platí trojnásobne. Kto sa vo svojej predpovedi pred zápasom trafí do správneho výsledku, klobúk dole.

 

SNINA – V. OPÁTSKE

Hrá sa: zajtra o 14.00 hod.
Náš pohľad: Snina sa pod vedením trénera Štafuru utešene výsledkovo rozbehla a situáciu ohľadom svojho postavenia v tabuľke začína chytať pevne do rúk. Víťazstvo by ju katapultovalo tam, kam aktuálne chce, do stredu treťoligového poradia. Nastúpi ale proti súperovi, ktorý už zabudol, čo je to prehrať. Alebo žeby mu to pod Vihorlatom znova pripomenuli?Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20370236/chutovky-na-zaver-jesene.html#ixzz4OVcgGtWu