K ďalšej výhre Plavnice prispel aj legionár z Poľska

22.08.2012 22:53

Neustály herný tlak, ale najmä jediný moment, ktorý definitívne ubral bodový nárok hosťom z Kľušova rozhodli o konečnom výsledku v prospech futbalistov Plavnice. Vo štvrtom kole piatej ligy skupiny Sever si hostitelia pripísali zaslúžené tri body. V tabuľke je Plavnica na druhom mieste.

PLAVNICA. Víťazný gól Plavničanov zaznamenal presnou strelou Ján Pekár. Pozornosť v domácom drese však pútal aj striedajúci hráč Piotr Bania.

Posila z Poľska – v minulosti aj kapitán tamojšieho klubu Cracovia Krakov si napríklad podával ruku s nebohým pápežom Jánom Pavlom II.

Plavničania sa do svojho súpera pustili s veľkým odhodlaním. O tri body však museli bojovať do konca. V defenzíve kvalitne organizovaný súper vytrvával veľmi dlho.

Rozhodujúci gól vsietili domáci až v záverečnej desaťminútovke. Väčšinu z ich šancí marila pozorná a pripravená defenzívna hra Kľušovčanov.

„Určite sú to výborné pocity, zápas bol náročný, podstatné je, že tri body máme doma. Ideme ďalej,“ povedal o rozhodujúcom momente šťastný strelec Ján Pekár.

Posila z Poľska: Chcel som pomôcť

Neprehliadnuteľným v zápase však bol striedajúci hráč Piotr Bania. Z krajiny našich severných susedov ho do Plavnice pritiahol domáci kapitán Ján Fröhlich. Obaja stále pôsobia v štruktúrach tamojšej Sandecje Nowy Sazc.

„Vidieť, že hráme premyslene, na dva-tri kontakty. Naša hra sa ešte určite zlepší. Chcel som pomôcť mužstvu Plavnice a Janovi (Fröhlichovi – pozn. red.). Som rád, že aj s mojím prispením sa to podarilo. Bol to môj prvý zápas, je to super,“ povedal úspešný debutant v drese Plavnice Piotr Bania.

Plavnica sa vďaka nedeľňajšiemu víťazstvu dostala v tabuľke na druhé miesto. Zápas proti Kľušovu znamenal jej tretiu výhru zo štyroch zápasov. Nešlo však o jednoduchý duel.

Ten totiž poznamenali viaceré kontroverzné momenty. V zápase miestami panovala nervozita. Ako to celé vnímal Pitor Bania. „V poľských nižších súťažiach – podobných, kde účinkuje Plavnica je to normálne. Nestretol som sa teda s ničím novým.“

V budúcom kole pocestujú hráči FK Družstevník do Kendíc. Aj tam chcú nadviazať na úspešný vstup do sezóny. Podľa rečí z kabíny mužstva by si radi pripísali trojbodový zisk.

ico

Fakty

Plavnica – Kľušov 1:0 (0:0)
Zostava domácich: Mindžák – Kuľanda, Fröhlich, Ján Pavlišin, Vandžura, Kupec, Hricko, Chovanec, Pekár, Hutník, Dlugoš. Striedali: Bania, Nagy, Krajger.

ico

Kto je Piotr Bania

Poľský futbalista má za sebou niekoľko desiatok zápasov v najvyššej poľskej súťaži - v extraklase. Hral za viacero poľských mužstiev.

Za tradičný klub Cracovia Krakow -  mimochodom obľúbené mužstvo zosnulého pápeža Jána Pavla II. – napríklad vsietil okrúhly tisíci gól v celej jeho histórii.

Bolo mu tiež dopriate, aby ako kapitán Cracovie prišiel s mužstvom do Vatikánu, kde sa osobne stretol s nebohým pápežom. Vtedy mu symbolicky odovzdával dres klubu. Ako nám prezradil, na stretnutie mal vtedy pripravený príhovor.

„Tento moment sa nikdy nevymaže z mojej pamäti. Ako kapitán som mal pripravenú reč. Opantala ma však sila osobnosti nášho pápeža. Bolo z neho cítiť silnú auru, veľa som si v tom momente nezapamätal. Stalo sa to tri mesiace pred smrťou nášho milovaného pápeža,“ prezradil Korzáru sympatický rodák z Krakowa.


Čítajte viac: https://lubovna.korzar.sme.sk/c/6504059/k-dalsej-vyhre-plavnice-prispel-aj-legionar-z-polska.html#ixzz24V0ob1Nn