Medzilaborčania sú nečakane až na dne

15.08.2012 00:29

Po troch kolách sú bez bodu s  hrozivým skóre 1:13, takže už to môže byť hádam  iba lepšie.

MEDZILABORCE. Piata liga (skupina Sever) má po troch kolách nečakané spodné vody tabuľky.

Nižný Hrušov (pred rokom účastník Majstrovstiev regiónu) má body dva, Ľubotice (v uplynulej sezóne druhé miesto) i Veľký Šariš (hral o súťaž vyššie) majú na svojom konte bod a Medzilaborce (pred rokom piate miesto) uzatvárajú tabuľkové dianie bez bodu.

Výsledok víkendu Medzilaborce - Plavnica 0:5 možno smelo považovať za udalosť kola. Pre domácich športovo priam tragickú, pre hostí nanajvýš radostnú.

„V prvom rade by som chcel súperovi zablahoželať k víťazstvu, k dobrému výkonu, na druhej strane som rozčarovaný z prístupu mojich hráčov, lebo takto sa o body nehrá, možno to nazvať aj tak, že niektorí sa zahrávajú s futbalovým osudom. Áno, kvôli trestom sme neboli kompletní, ale aj tak to bol výkon nezodpovedný, vlažný, doplatili sme do prestávky na slabú koncovku. Zlomová bola už 46. minúta, len čo sa vyšlo na trávnik, inkasovali sme druhý gól, ktorý sme nerozdýchali,“ zhodnotil stretnutie Viťo Lukačik.

Zbytočný lapsus

Nedobré správy došli pred stretnutím aj zo strany VsFZ, ktorý skontumoval ich tesnú prehru vo Finticiach (3:4) za neoprávnený štart hráča.

„Čo sa tejto udalosti týka, nie som kompetentný sa k tomu vyjadrovať. Mrzí ma, čo sa stalo, zároveň to poukazuje, že niečo nie je v klube, čo sa funkcionárskych postov týka, v poriadku. Nemôže sa stať, aby  nastúpili s futbalistom, ktorý je registrovaný v inom klube,“ podotkol tréner MŠK Spartak.

Súčasné posledné miesto je dnom, na ktoré si Medzilaborčania siahli, keďže sa súťaž iba rozbieha, nič nie je stratené, len sa odraziť.

„Neobávam sa toho, že by nás mali motať záchranárske problémy, mužstvo je konsolidované, má svoju tvár, kvalitu, hráčov skúsených i mladých. Verím, že už najbližšie zahráme vonku tak, že nulu z kolónky bodov vymažeme,“ dodal Viťo Lukačik. Medzilaborčania sa v nedeľu predstavia v Nižnom Hrušove.


Čítajte viac: https://humenne.korzar.sme.sk/c/6497439/medzilaborcania-su-necakane-az-na-dne.html#ixzz23Yvl218P