Nový kouč Spišiakov zažil ťažkú premiéru u lídra

28.10.2013 00:40

Nový tréner Spišiakov mal v prvom zápase na lavičke náročný zápas. Predstavil sa na pôde prvého mužstva súťaže.


Líder na domácej pôde nezaváhal. Plavnica si poradila so Spišskou Novou Vsou.

Líder na domácej pôde nezaváhal. Plavnica si poradila so Spišskou Novou Vsou.

Foto: Peter Rindoš


SP. NOVÁ VES. Po dlhšom pokojnom období v FK Spišská Nová Ves prišiel blesk z jasného neba a následne búrka v podobe zmien na trénerských postoch. Búrka sa utíšila, hromy blesky ustáli a nový tréner Branislav Ondáš sa v nedeľu predstavil so svojím mužstvom v Plavnici.

O novom trénerovi Branislavovi Ondášovi je známe, že v klube vyrastal ako hráč a už dlhé roky pôsobí ako kvalitný mládežnícky tréner.

„Paradoxne striedam trénera Ogurčáka, ktorý ma k trénerstvu priviedol. V klube som odmalička už asi dvadsať rokov a trénerstvu sa venujem šesť rokov, a preto som ponuku k A – mužstvu zobral ako veľkú výzvu,“ opísal svoju cestu k trénerskému postu B. Ondáš.

Pokračoval v bilancii svojho prvého vystúpenia na ihrisku v Plavnici: „Bol to náročný prvý zápas. Hrali sme u lídra a ten potvrdil postavenie v tabuľke. V prvom polčase hrali domáci nátlakovo, podarilo sa im streliť gól a nepremeniť pokutový kop. Paradoxne, keď v druhom polčase sme prevzali iniciatívu a mali na dosah vyrovnanie, inkasovali sme druhýkrát.“

Zaujímavé je, že pri jeho dosadení do funkcie sa každý vypytoval na jeho vek. „Mám 29 rokov a ťažko mi teraz povedať, či v štvrtoligovej súťaží som najmladší,“ dodal na záver mladý tréner Spišiakov.

Domácich Plavničanov tri body tešili. „Možno sme nepodali optimálny výkon, ale cieľ získať tri body sme splnili, takže z tohto pohľadu môžeme byť spokojní,“ povedal po zápase Ján Fröhlich, kapitán FK Družstevník Plavnica.

 

 
 

pondelok 28. 10. 2013 | Jozef Petruška, rin


Čítajte viac: https://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/6985464/novy-kouc-spisiakov-zazil-tazku-premieru-u-lidra.html#ixzz2iyNtR1lG