Pakostovský Ajax dýcha lídrovi na chrbát

13.09.2012 08:49

Najbližšie ho čaká kežmarská „čierna mora“, lebo za dve sezóny získal s týmto súperom iba bod.

PAKOSTOV. Štyri víťazstvá v rade znamenali posun na druhé miesto. V piatej lige (skupina Sever) tak dýcha Ajax Pakostov na chrbát zatiaľ suverénnej Plavnici (strata dvoch bodov).

Po tesnom domácom víťazstve s Veľkým Šarišom (2:1) zvládli aj druhý zápas doma (Fintice 3:0), z Kračúnoviec doviezli tri body (2:0) a naostatok ich potvrdili proti nováčikovi zo Zámutova (2:1)...

„Pred rokom sa nám vstup do sezóny nevydaril, doma sme boli štyri zápasy bez víťazstva, teraz to je opačné. Aj keď sú zápasy ťažké, dvakrát sme vyhrali tesne po boji iba o gól, body doma ostávajú. K tomu sa pridalo aj niečo z vonku, takže sme spokojní,“ konštatoval Štefan Tomčák.

Strieborný nadplán

Aktuálny stav tabuľky hovorí, že Plavnica, ktorá zatiaľ neprehrala, ani neinkasovala má práve pakostovského prenasledovateľa.

„Je to pre nás aj tak trochu prekvapenie, možno povedané až nadplán. Pozícia nás však teší, vychutnávame si ju, ale stále sme pri zemi, lebo dvakrát hráme teraz vonku. Razom tak môžeme padnúť nižšie,“ podotkol hrajúci tréner.

Návrat Vasiľa

V poslednom zápase sa v pakostovských radoch objavil aj Peter Vasiľ, ktorý niekoľko sezón hosťoval v Jasenove. V aktuálnom súťažnom ročníku pomohol v siedmich zápasoch už štyrmi gólmi.

„V Jasenove tri zápasy svojimi gólmi rozhodol, bol aj herným ťahúňom mužstva. Verím, že chuť po futbale mu zostala a pomôže hneď najbližšie v Kežmarku, s ktorým sa nám nedarí,“ dodal Štefan Tomčák.

S Kežmarkom má totiž Pakostov bilanciu bez víťazstva, jednej remízy a troch prehier.