Pavlišin: Deľba bodov je pre nás napokon stratou

27.03.2012 00:21

Štvrtoligová Plavnica vstúpila cez víkend do odvetnej časti súťažného ročníka pod Vihorlatom v Pakostove, odkiaľ neodišla naprázdno.

PAKOSTOV. Po vydarenej zimnej príprave sa do radov skúseného kolektívu vniesla potrebná herná pohoda, ktorá sa viditeľne preukázala aj v tomto meraní síl. 

Obe mužstvá si síce  body napokon podelili, ale podľa samotného vývoja stretnutia mali bližšie k víťazstvu predsa len Plavničania.

Po vlažnom prvom polčase sa po obrátke tempo hry vo väčšej miere na strane hostí predsa len zvýšilo, no diváci si museli na vytúžené góly na obidvoch stranách počkať až do samého konca duelu.

V 89. minúte síce dostal mužstvo hostí po ideálnej prihrávke Kupca do vedenia Dlugoš, ale ihneď po následnom protiútoku Gombita predsa len zachraňoval pre domáci tím aspoň bod.

Vzhľadom k tomu mal hosťujúci kouč Rastislav Pavlišin po stretnutí z konečného výsledku predsa len dosť zmiešané pocity. Ako naznačil pred samotným duelom by síce takýto  dosiahnutý výsledok zaiste bral, no v dramatickom vyvrcholení súboji po vedúcom presnom zásahu následný inkasovaný gól v „hodine dvanástej“ môže celé mužstvo až priveľmi mrzieť.

„Do stretnutia sme išli s cieľom, čo najviac potrápiť hostiteľov a neodísť domov naprázdno. Mojim zverencom navyše optimizmus a sebadôvera pred zápasom vôbec nechýbala a ako sa na ihrisku ukázalo, takmer im to mohlo priniesť aj maximálnu radosť z dosiahnutia skalpu. Lopta je však stále guľatá a vo futbale potrebujete mať aj šťastie. Bohužiaľ to sa v tomto zápase otočilo proti nám a uspokojiť sme sa museli len so ziskom bodu.“

Plavnického kormidelníka ale potešilo, že odhodlanie a túžba po prvej jarnej výhre hráčom vôbec nechýbala. Treba poznamenať, že dlhodobo zohrané mužstvo má navyše aj v jarnej časti perspektívu ďalšieho rýchleho napredovania.

„Som rád, že mužstvu chuť za dosiahnutím úspešného výsledku ani  tentokrát nechýbala a naplno si uvedomili dôležitosť tohto úvodného jarného zápasu. Aj keď sa nám podarilo získať bod,  konečný výsledok nás vzhľadom na samotný priebeh môže v určitej miere mrzieť, pretože tri body by mali pre nás predsa len väčšiu cenu.“

Podľa slov kouča  táto remíza dodala hráčom ešte väčšie množstvo hernej i tímovej motivácie a do domácej jarnej premiéry, v ktorej Plavničania privítajú Levoču, idú s jasným cieľom nezaváhať. Postavenie súpera v tabuľke zo Spiša síce naznačuje, že domáci sú jasným favoritom, ale žiadne podcenenie hostí si nepripúšťajú.

„Napriek tomu, že Levočania sa nachádzajú v spodných vodách tabuľky, predsa nás len môžu niečim  neočakávaným prekvapiť. Kvôli tomu nám neostáva nič iné, len sa na stretnutie maximálne zodpovedne pripraviť, aby sme sa mohli potešiť z víťazstva nielen my v tíme, ale aj všetci plavnickí priaznivci, ktorých podľa mňa príde tak ako na jeseň, aj teraz v hojnom počte. Nálada v mužstve je popritom stále veľmi dobrá a až na chýbajúci pilier zadných radov Jána Pavlišina, ktorý videl práve tu v Pakostove červenú kartu, nastúpime znova v plnom zložení. Pevne verím, že kompaktnosť a zohratosť kolektívu nám prinesie želateľný efekt a vytúžený plný bodový zisk ostane doma v Plavnici.“

Pakostov – Plavnica 1:1 (0:0)

Góly: 90. Gombita – 89. Dlugoš

ČK: Ján Pavlišin (Plavnica)

PLAVNICA: Mindžák – Kuľanda, Ján Pavlišin, Hricko, Chovanec (90. Krajger) – Janič, Jozef Pavlišin, Kupec, Hutník (85. R. Pavlišin) – Mariančík (70. Pekár), Dlugoš