Plavnica doma za očakávaním

08.08.2012 18:49

 

Plavničania nastúpili do ďalšieho stretnutia v rade na domácej pôde s cieľom nadviazať na víťazstvo so Zámutovom, čo sa im však po podpriemernom výkone nepodarilo.

PLAVNICA. Na mokrom teréne sa hostia spod Vihorlatu od úvodného hvizdu rozhodcu zamerali čisto na deštruktívnu hru. Ofenzívne úsilie hostiteľov tým pádom neustále končilo na  pevných obranných hradbách súpera a vyloženú šancu si nevytvorili. Počas prvej polovice mali viac z hry domáci a po ojedinelých príležitostiach ich mohli dostať do vedenia najprv Dlugoš, ktorého hlavička ale letela mimo bránu a po ňom Chovanec, no ten sa v skrumáži nepresadil. To ale bolo z ich strany všetko, pričom Pakostovčanom bezgólový stav nepochybne vyhovoval a z obrannej ulity sa vôbec nevyťahovali. S pribúdajúcim časom najmä po zmene strán hrali hostitelia čoraz viac kŕčovitejšie, čo bolo vodou na mlyn súpera. Úroveň stretnutia napokon výrazne upadla, čo bolo najmä veľkým sklamaním pre prítomných priaznivcov.

Stanislav Hricko (kapitán Plavnice): „Môžem otvorene povedať, že počas účinkovania v tejto súťaži to bol z našej strany najslabší výkon a sklamanie. Súper k nám navyše prišiel s jednoznačným cieľom neodísť domov naprázdno, čomu jasne prispôsobil aj svoju pevnú defenzívnu taktiku aj s 10 hráčmi. Do útoku sa pritom vôbec nepúšťal, čo naopak prinieslo na naše kopačky množstvo nervozity. Naša ofenzívna snaha prevažne končila na pakostovskej bariére a vyloženú šancu na skórovanie sme si pritom vôbec nevytvorili. Pevne však verím, že v najbližšom stretnutí, kedy cestujeme na horúcu pôdu do Medzilaboriec, sa nám podarí všetko vynahradiť a gólovo i bodovo sa dokážeme presadiť. Navyše treba dodať, že väčšiu nádej k úspešnému výsledku nám neustále vytvára súper, ktorý sa usiluje o otvorenú ofenzívnu hru, než taký, ktorý kladie hlavný dôraz iba na pevnú obranu bez akéhokoľvek útočného úsilia.“


Čítajte viac: https://lubovna.korzar.sme.sk/c/6486814/plavnica-doma-za-ocakavanim.html#ixzz22yT4p9pH