Plavnica nadelila štyri góly Raslaviciam

04.09.2012 00:08

Ďalšiu, zatiaľ najvyššiu domácu výhru, si pripísali futbalisti Plavnice v piatej lige Sever. Hostí z Raslavíc poslali domov so štvorgólovou nádielkou. Paradoxne tvrdili, že doteraz išlo o najkvalitnejšieho súpera. Ešte minulú stredu získali Plavničania v dohrávke bod v Kežmarku za remízu 0:0.

PLAVNICA. Zaslúžené tri body z nedele znamenajú pre Plavničanov aj potvrdenie pozície lídra tabuľky. V nej majú pred Pakostovom už štvorbodový náskok. Ani v tejto situácii však v FK Plavnica nič nezveličujú.

Proti Raslaviciam hrali domáci trpezlivo, súpera rozobrali až v druhom polčase. Dvoma gólmi sa zaskvel dôrazný Piotr Bania, po jednom dali Martin Nagy a Pavol Hutník

. „Raslavice boli na našom trávniku zatiaľ najsilnejším mužstvom. Chceli hrať futbal. My sme však dali prvý gól. Súper potom zabudol na zadné vrátka a urobil chybu. Taký je však futbal, inkasuje ten, kto urobí chybu,“ povedal plavnický tréner Marián Solotruk.

Podľa neho celé mužstvo pracovalo v zápase poctivo. „Chýbajú nám viacerí hráči zo základu. Dokonca proti Raslaviciam neboli všetci zdravotne fit. Napríklad Lukáš Vandžura nastúpil so sebazaprením. Hráčov treba za prístup pochváliť,“ dodal tréner.

Dlugoš: Po prvom polčase by som bral aj jednogólovú výhru

V zápase proti Raslaviciam patril k aktívnym hráčom aj Matúš Dlugoš. „Hrali sme dobre aj v prvom polčase, nedarilo sa nám však skórovať. Vtedy by som bral aj jednogólovú výhru. Dôležitý však bol rýchly gól v druhom polčase. Po ňom sme už mali všetko v rukách a nič už nepustili. Výhra o štyri góly potešila,“ povedal.

Domáci stredopoliar pochváli aj nedeľňajšieho súpera. „Hrali veľmi dobre. Ak budú takto pokračovať, v tabuľke budú určite vysoko,“ poznamenal M. Dlugoš.

Plavnica momentálne vedie tabuľku o štyri body  s parádnym skóre 13:0. V budúcom kole však cestuje na pôdu Jasenova. Súper ju v minulom ročníku dokázal ako jediný dvakrát zdolať – zhodne po 2:0. Jasenov bol dokonca jediným súperom, ktorému Plavnica nedokázala vsietiť čo i len gól. Uvidíme, ako si dobre hrajúci Plavničania poradia teraz.