Plavnica pokračovala v Kendiciach v úspešnom ťažení

27.08.2012 00:28

Plavničania cestovali na horúcu pôdu s túžbou pokračovať v úspešnom ťažení. V obojstranne kvalitnom a zaujímavom zápase, ktorý sa vyznačil svojou piatoligovou úrovňou, sa do prestávky diváci gólu nedočkali.

PLAVNICA. Tie padli napokon až po zmene strán a to iba v prospech výborne hrajúcich hostí. Podobne ako v predošlých meraniach síl, sa Plavničania na súperovom ihrisku predviedli veľmi zodpovedným kolektívnym výkonom, preto aj ich víťazstvo, o ktorom rozhodli až v záverečnej desaťminútovke, bolo plne zaslúžené.

Jedným z ďalších pozitívov bolo už piate čisté konto mužstva v rade, čo znamená, že súperi v novej sezóne ešte nedokázali nájsť žiadny kľúč od pozornej defenzívy plavnického kolektívu.

S predvedenou hrou svojich zverencov mohol byť maximálne spokojný aj ich kormidelník Marián Solotruk.

„Všetkých nás určite veľmi teší, že sme sa dokázali znova predviesť vynikajúco organizovanou hrou, ktorá zároveň naplnila aj moje očakávania. K cennému víťazstvu nám navyše pomohli aj striedania, po ktorých sa náš výkon skvele oživil. V ceste k trom bodom nám taktiež dopomohla potrebná sebadôvera a trpezlivosť, pretože sme v stretnutí boli presvedčení, že gólového zápisu do súperovej siete sa dočkáme. Po peknej akcii Dlugoša vniesol najprv pokoj na kopačky Nagy strelou do prázdnej brány a onedlho nato rozhodol o osude stretnutia utešenou strelou Pekár. Samozrejme som navyše taktiež rád, že svoju kvalitu odvádza aj duo gólmanov Mindžák s Beňom vďaka ktorým neustále disponujeme s čistým štítom. Pevne verím, že v nastúpenom trende lichotivých výsledkov budeme pokračovať aj naďalej. Už najbližšiu stredu sa predstavíme u ambiciózneho súpera v Kežmarku, ktorý na vlastnej pôde dozaista nepustí svoju kožu zadarmo. My si však veríme a urobíme všetko preto, aby sme domov neodišli naprázdno. Môžem otvorene povedať, že do týchto chvíľ sme neodohrali majstrovské stretnutie, po ktorom by sa vnieslo medzi hráčov sklamanie. Neustále sa snažíme podávať zodpovedné tímové výkony, čo sa nám doposiaľ darí. Na ihrisku sa pritom vo výraznej miere preukazuje kvalita a skúsenosť našich hráčov, ktorí si dokážu navzájom pomáhať nielen na ihrisku, ale aj mimo neho.“