Plavnica pokračuje v úspešnom ťažení

17.08.2011 23:34

Ambiciózny nováčik z Plavnice sa v ďalšom majstrovskom stretnutí v nedeľu predstavil na horúcej pôde v Levoči. Po ráznom vkročení do súťaže, keď v troch úvodných súbojoch nestratil ani jediný bod, chcel aj v tomto dueli pokračovať v úspešnom ťažení a zvýšiť si svoje bodové konto. Splniť tento cieľ však pre nich nebolo vôbec jednoduché, o čom sa sami presvedčili na ihrisku.

PLAVNICA. Po zaujímavom a obojstranne dramatickom vývoji, v ktorom sa početná divácka kulisa napokon gólu nedočkala, neodišli domov naprázdno.

So zámerom neprehrať

Z konečnej deľby bodov zavládla v plavnickom mužstve dostatočná spokojnosť, čo po stretnutí potvrdila aj opora zadných radov Jozef Pavlišin, ktorého skúsenosti výraznou mierou neustále napomáhajú k dosahovaniu priaznivých výsledkov a kompaktnosti defenzívnej činnosti. „Do Levoče sme cestovali s jasným zámerom neprehrať, čomu sme podriadili aj účelný spôsob hry sústrediť sa hlavne na zabezpečenú obranu a súpera nepúšťať do vážnejších brejkových situácií. Po zodpovednom výkone celého mužstva až na pár chýb sa nám napokon túto úlohu podarilo splniť, čo znamená, že s konečnou remízou v našich radoch určite zavládla spokojnosť. Táto deľba bodov je pre nás zároveň výbornou prípravou na náš ďalší domáci súboj s Breznicou, v ktorom by sme jednoznačne chceli nadviazať a potvrdiť tento bod z Levoče. Plne si uvedomujeme, že ak sa chceme naďalej pohybovať na horných priečkach, dôležité je dosahovať predovšetkým víťazstvá na vlastnom ihrisku a v koncovke byť v čo najväčšej miere efektívny. Pevne verím, že v tomto domácom predstavení sa dokážeme gólovo znova prebudiť a pretrhneme streleckú pasáž, ktorá nás zastihla v tomto stretnutí.“

Nech vyhrá lepší

Pre pilier plavnickej defenzívy je táto súťaž viac–menej tou správnou možnosťou, kedy so svojimi spoluhráčmi majú skvelú príležitosť vychutnať si radosť z futbalu. „V podstate už v zimnej príprave sme mali ideálnu možnosť odohrať niekoľko priateľských stretnutí, ktoré nám veľmi napomohli k doterajšiemu vydarenému účinkovaniu v tejto súťaži. Boli sme preto pevne presvedčení, že s každým zo súperov sa dá hrať vyrovnaná partia, čo sa zatiaľ viditeľne potvrdilo zásluhou získaných bodov a dominanciou v tabuľke. Chcem však poznamenať, že do duelov ideme v prvom rade  čo najlepšie si zahrať futbal a mať z neho radosť. Stále sa riadime pravidlom – nech vyhrá ten lepší. Samozrejme, že v každom meraní síl podriadime  všetko  tomu, aby sme sa po záverečnom hvizde rozhodcu mohli tešiť z priaznivého výsledku my a nie súper.