Plavnica sa lúčila s jeseňou víťazstvom

15.11.2011 00:44

Už jedenástu výhru v sezóne si pripísali futbalisti Plavnice. Posledný tím tabuľky z Bystrého zdolali dvojgólovým rozdielom. Skóre však mohlo byť oveľa vyššie, nebyť zahodených tutoviek.

PLAVNICA. Kto očakával v štvrtej lige debakel súpera, ten sa nedočkal. Plavničania síce mali aj tucet vyložených šancí, do siete hosťujúcej brány však prešli iba dve lopty.
„Dnes nám to v koncovke nešlo, mali sme veľké množstvo šancí, niektoré som nepremenil aj ja. Dôležitá je však výhra a zisk troch bodov, takže môžeme byť spokojní,“ povedal Ľubomír Jacko, hrajúci tréner FK Družstevník.

Hosťujúca brána v druhom polčase zakliata

Až na niektoré pasáže sa zápas od začiatku odohrával na polovici hostí. Tí sú síce bez bodu, svojím snažením – hlavne v defenzíve, však príjemne prekvapili. Ich bránu domáci dobýjali márne. Paradoxne prvý úder si však hostia uštedrili sami. Ich inak spoľahlivý gólman si telom vrazil loptu za bránkovú čiaru. „Od tohto momentu sme si začali lepšie prihrávať a ešte viac sme držali loptu. Pred prestávkou sme dali ešte jeden gól a verili sme, že v druhom polčase prídu ďalšie,“ spomenul Ľ. Jacko. Túto časť hry mohli domáci pokojne premenovať na festival, kde by hrali prím zahodené šance. Do brány nemohli trafiť ani z vyložených pozícii Hricko, Dlugoš, Janič, Grajzinger, Pavlišinovci i Jacko.
Pri úspešnom tohtosezónnom útočení Plavničanov sa výhra nad posledným mužstvom zdá možno diétna, v tíme však vládla po zápase spokojnosť. „Asi málokto čakal, že v tabuľke získame 35 bodov. Som pyšný na chlapcov, čo dokázali a aké zápasy sme odohrali,“ zdôraznil Ľubomír Jacko.

Plavnica – Bystré 2:0 (2:0)

Góly: vlastný (Pivovarník) a Janič.
Zostava Plavnice: Mindžák – Kuľanda, Štieber, Ján Pavlišin, Hricko, Jozef Pavlišin, Kupec, Janič, Greizinger, Jacko, Dlugoš. Striedali: Pekár, Nagy.


Čítajte viac: https://korzar.sme.sk/c/6140015/plavnica-sa-lucila-s-jesenou-vitazstvom.html#ixzz1dj6deZfm