Plavnica stále s čistým kontom !

21.10.2012 11:26

Stalo sa už akýmsi nepísaným pravidlom, že futbalové súťaže na Slovensku sa vyznačujú vyrovnanosťou tímov, bodové rozdiely v tabuľke sú zväčša minimálne, papierový outsider môže potrápiť favorita. Občas sa ale vyskytne prípad, že v súťaži vyskočí mužstvo, ktoré čnie o konskú dĺžku a prenasledovatelia sa naň pozerajú z úctivej bodovej vzdialenosti. Takou sa momentálne javí aj situácia v V. lige Sever, kde zatiaľ dominujú futbalisti FK Družstevník Plavnica.  

 

V trinásťdielnej porcii zápasov, ktorú už absolvoval každý zo 16-členného pelotónu, si futbaloví zástupcovia obce s viac ako 1600 obyvateľmi, vzdialenej 10 km od Starej Ľubovne, počínali viac ako solídne. Rovnú desiatku vzájomných meraní síl so súpermi zvládli trojbodovo a vo zvyšných troch zápasoch sa nenašiel nikto, kto by napol sieť za niektorým z brankárov. „Nehovoril by som o náhode,  každý z hráčov sa snaží o poctivý prístup k Frohlich Jánzápasu. Je to aj o šťastí, ale najmä o kolektíve,“ rozhovoril sa hrajúci tréner Ján FRÖHLICH, ktorého sme oslovili v priebehu týždňa, s otázkou v čom tkvie hlavná príčina súčasného stavu a najmä faktu, že Plavničania ešte neinkasovali od začiatku nového ročníka ani raz, čo je naozaj unikát! „Naším cieľom je hrať dobrý futbal, s víťazným koncom. O ambíciách klubu je zatiaľ predčasné hovoriť,“ podotkol na margo konštatovania, že výkony a výsledky zatiaľ pripomínajú dobre namazaný stroj.

Ako to už neraz býva, osobnosti idú spoluhráčom či zverencom príkladom skôr vykonanou prácou, ako kvetnatými rečami. Výnimkou nie je ani J.  Fröhlich, ktorý na sklonku hráčskej kariéry prijal ponuku materského klubu, do ktorého sa vrátil po dvadsiatich rokoch. Ako on sám hodnotí svoj návrat? „Hodnotenie mojej osoby radšej prenechám iným, ale som rád, že som sa mohol vrátiť do rodnej obce po takom dlhom čase. Rád by som bol plnohodnotnou súčasťou kolektívu, pomohol svojimi skúsenosťami a mladých hráčov priučil futbalovému remeslu. Chce to štipku skromnosti a najmä poctivý tréning, lebo len tak môžeme dosiahnuť ešte viac,“ vymenúva svoje úlohy a ciele pre najbližšie obdobie bývalý hráč Starej Ľubovne, Michaloviec či poľského Noweho Saczu.

Plavnica momentálne ťahá päťzápasovú víťaznú šnúru (skóre 15:0!), naposledy si jej hráči poradili s Hanušovcami nad Topľou, na súperovej pôde sa radovali z výhry po výsledku 2:0. „Vyhrali sme zaslúžene. Domáci sa snažili o jednoduchý, húževnatý futbal, ale na to sme sa dobre pripravili,“ vrátil sa hrajúci lodivod ešte k tomuto zápasu. V nedeľu privíta líder beznádejne posledný Veľký Šariš a doterajší vývoj tejto súťaže napovedá, že hostia odídu s poriadnou nádielkou. J. Fröhlich už toho vo futbale preskákal dosť na to, aby vedel, že takéto zápasy sú niekedy náročné najmä na psychiku, a preto žiadne podcenenie neprichádza do úvahy. „Prirodzene, najdôležitejšie sú body do tabuľky, preto chceme zvíťaziť. Ale zároveň chceme hrať tak, aby nám naši fanúšikovia po zápase zatlieskali.“ Bude tak pokračovať plavnická víťazná šnúra a zároveň tá s nulou v kolónke inkasovaných gólov? „Všetci v to veríme. Prioritou však nie je čisté konto, ale víťazstvo,“ pragmaticky dodal na záver.

zdroj: jedenastka.sk