Plavnica ťahá sériu bez inkasovaného gólu

06.09.2012 23:25

Bez inkasovaného gólu sú aj po siedmom kole v piatej lige Sever hráči FK Plavnica. Takúto ojedinelú vizitku nemá obrana žiadneho tímu pod riadením Východoslovenského futbalového zväzu.

PLAVNICA. Líder tabuľky nepozná pocit z gólu vo vlastnej bráne už dlhých 630 minút. Nemožno preto hovoriť o náhode. Za nulou je popri šťastene aj kvalitná organizácia v defenzíve.

V Plavnici, ktorá má aktuálne skóre 13:0, ale takéto štatistiky do pozornosti nedávajú.

„Je to síce pekná séria, môže sa však stať, že prídu zápasy, kedy viackrát po sebe inkasujeme. Ktovie, možno gól dostaneme už v najbližšom kole,“ povedal skúsený stopér Ján Fröhlich.

Poznamenal, že futbal je síce o kvalite, ale takisto aj o šťastí.

„Boli momenty, kedy sme mohli inkasovať, stálo však pri nás šťastie. V mužstve sa snažíme ako celok nielen útočiť, ale aj brániť. Taký je dnešný futbal,“ povedal odchovanec Plavnice a bývalý hráč poľskej najvyššej súťaže.

„Pre nás je podstatnejšie, aby sme sa snažili v každom zápase dať o gól viac ako súper,“ skonštatoval.

Inkasovaný gól tréner netipuje

Nulu na konte inkasovaných gólov pozorne registruje aj tréner Plavnice.

„Každý zápas sa snažíme začať s dobrou defenzívou a v jeho priebehu chceme reagovať na súpera. Snažíme sa pracovať poctivo a zatiaľ to vychádza,“ okomentoval čistú kolónku Marián Solotruk, tréner Plavnice.

Na otázku, či si trúfa povedať, kedy jeho tím inkasuje prvýkrát, odpovedal: „Určite to raz príde, toto však tipovať nebudem. Obrana je však výsledkom hry celého mužstva.“

Najviac šťastia mali v Medzilaborciach

Defenzíva Plavnice zatiaľ pracuje zodpovedne. „Ak som nič neprehliadol, v žiadnom z našich doterajších zápasov, okrem duelu v Medzilaborciach, si súper nevypracoval viac ako tri čisté šance. Veľa nám tiež vychytali obaja brankári Beňo a Mindžák,“ uzavrel M. Solotruk.

Mimochodom, v Medzilaborciach, ktoré tréner spomínal, zvíťazila Plavnica 5:0. Súper však mal takisto niekoľko možností.

Doterajšími súpermi Plavnice v piatej lige boli aj Raslavice, Kežmarok, Kendice, Kľušov, Zámutov a Pakostov.

Túto nedeľu sa Plavničania predstavia na ihrisku Jasenova.


Čítajte viac: https://lubovna.korzar.sme.sk/c/6523030/plavnica-taha-seriu-bez-inkasovaneho-golu.html#ixzz260hQX1mr