Plavnica u súpera znova naprázdno

29.05.2012 14:47

Cez víkend sa v 27. kole IV. ligy skupiny Sever predstavili Plavničania v majstrovskom stretnutí po druhý krát v rade na ihrisku súpera.

PLAVNICA. Tentoraz však zavítali k oveľa náročnejšiemu  súperovi v Jasenove, ktorý im je navyše aj tabuľkovým susedom.

Vzhľadom k tejto skutočnosti sa očakávalo obojstranne kvalitné meranie síl, čo sa na ihrisku napokon i potvrdilo.

Radosť z víťazstva však mohla po meraní síl zavládnuť predsa len v radoch hostiteľov, ktorí sa k nemu dopracovali zásluhou dvoch presných zásahov po zaváhaniach v zadných radoch Plavničanov.

Hosťujúceho kouča Rastislava Pavlišina síce druhá konečná prehra vonku v rade podstatne mrzela, no plný bodový zisk hostiteľov a celková úroveň prostredia, v ktorom tento zápas prebiehal splnil jeho očakávania.

„Na našej prehre sa podpísala najmä nepozornosť a chyby v defenzívnej činnosti, čo sa domácim podarilo stopercentne využiť. My sme sa naopak v koncovke opäť až priveľmi trápili, pričom sme nedokázali premeniť niekoľko vyložených šancí, ktoré by sa mali využívať. Musím ale podotknúť, že sa proti nám postavil herne podstatne kvalitný súper, s ktorým sa presadiť nebolo vôbec jednoduché. Teší ma však, že čo sa týka hernej úrovne, stretnutie sa hralo na výbornom teréne a navyše  maximálne splnilo štvrtoligové požiadavky.“

Napriek tomu však, že hosťujúci tréner bol s futbalovým prostredím spokojný, predsa len sa ho v priebehu duelu dotkol jeden nepríjemný moment, ktorý považoval za dosť čiernu škvrnu tohto stretnutia.

„Aj keď sme odohrali stretnutie v kvalitnom futbalovom prostredí, navyše s mužstvom, ktorý patrí do kategórie vyspelejších protivníkov, som odchádzal domov predsa len so zmiešaným pocitom. Treba ale zdôrazniť, že sa o to nepostaral ani nepriaznivý výsledok, ale situácia po prvom polčase pri odchode mužstiev do kabín. V tejto chvíli pre mňa až príliš nečakane si fyzickým útokom čiarový rozhodca zvýšil svoj hnev na našom hráčovi, ktorý ostal nemilo zaskočený. Môžem pritom otvorene poznamenať, že takýto priestupok som počas vlastnej kariéry v podstate ešte ani nezažil a ostal som z neho rozčarovaný! Na druhej strane však  vzhľadom k tomu nepochybujem o tom, že ak by k podobnému momentu  došlo zo strany hráča, stretnutie by bolo okamžite prerušené pre inzultáciu a nariadená kontumácia v prospech súpera. Mrzí ma však, že k podobným napadnutiam dochádza zo strany arbitrov na hráčov a tieto priestupky ostávajú stále  ani nepovšimnuté!“

Stretnutie začali oba kolektívy útočne a hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Z útočnej prevahy mohli v prvej štvrťhodine vyťažiť Plavničania vedúci gól, ale Mariančík svoj individuálny prienik nedokázal dotiahnuť do úspešného konca a prekonať domáceho gólmana.

V 25. minúte naopak potvrdili hostitelia známe pravidlo nedáš - dostaneš, keď zaváhanie v zadných radoch Plavnice dokonale zužitkoval Vasiľ.

Od tohto okamihu sa tempo duelu do prestávky zvýšilo ešte viac a tesne pred odchodom do kabín mal vyrovnanie na kopačke R. Pavlišin, ale jeho strela spoza 16-ky si cestu do siete Jasenova nenašla.

Po obrátke sa obraz duelu výraznejšie nezmenil.  V úvode mal vyrovnanie na hlavičke Dlugoš, ale na skóre sa ani v tomto prípade nič nezmenilo.

Mužstvá sa postupne čoraz viac starali o zaujímavý útočný futbal a bolo iba otázkou času, ktorému z nich sa podarilo čím skôr presadiť v koncovke.

V 70. minúte sa presného zásahu napokon po druhýkrát dočkali domáci, keď Čerňa znova potrestali hrubú chybu v obrane súpera.

Od tejto chvíle si domáci taktickou hrou svoje vedenie až do záverečného hvizdu bezpečne kontrolovali a nenechali sa už zaskočiť nejakým nepríjemným závarom pred vlastnou svätyňou a navyše prípadným kontaktným gólom.

Jasenov - Plavnica 2:0 (1:0)

Góly: 25. Vasiľ, 70. Čerňa.

PLAVNICA: Mindžák - Kuľanda, R. Pavlišin, Jozef Pavlišin, Varga - Chovanec, Kupec, Hricko, Hutník (80. Beňo) - Dlugoš, Mariančík.

Logo s černým pozadím: Výroba dresů pro všechny sporty: fotbalové dresy, hokejové dresy, basketbalové dresy