Plavničania mali v Jasenove na viac ako zisk bodu

12.09.2012 08:55

 

Vo skvelej forme rozbehnutí Plavničania cestovali v 6. kole pod Vihorlat. Do cesty sa im tentoraz postavil húževnatý tím z Jasenova.

ST. ĽUBOVŇA. Zverenci kormidelníka Mariána Solotruka nastúpili do stretnutia s jasnou túžbou pokračovať v úspešnom ťažení, ako je to doposiaľ.

Po hladkej štvorgólovej výhre na domácej pôde s Raslavicami nechýbalo odhodlanie mužstvu ani v tomto meraní síl, no bohužiaľ, nakoniec sa museli uspokojiť iba so ziskom bodu.

O konečnom rezultáte bez gólového korenia totiž rozhodla strelecká pasivita oboch tímov, s ktorou aj napriek dosiahnutej remíze vyjadril hosťujúci kouč výraznú nespokojnosť.

„Z Jasenova neodchádzame síce domov s prázdnymi rukami, no som presvedčený, že v stretnutí sme mali na viac ako zisk bodu. Priebeh duelu sa vyznačil s minimom gólových príležitostí pred oboma bránami, čo dozaista nepotešilo prítomných divákov.  Na hrboľatom teréne sme hru mali pod kontrolou, pričom v defenzívnej činnosti sme hrali veľmi zodpovedne. Vo finálnej fáze sme boli naopak dosť neškodní a vyloženú príležitosť na skórovanie sme si ani nevypracovali. Musím preto zdôrazniť, že aj keď sa od začiatku sezóny udržujeme na čele tabuľky, strelecká neefektivita nás sprevádza v nejednom zápase. Z pohľadu lídra je podľa mňa 13 vsietených gólov zatiaľ podstatne málo a v koncovke sa musíme určite viac prebudiť. Na druhej strane podobne ako predošlí súperi ani Jasenovčania kľúč od našej brány nenašli, čo potvrdzuje, že neustále disponujeme veľmi kvalitným a zohraným tímom, ktorý má najväčšiu silu v obrannej činnosti. Aj keď nám v tomto meraní síl chýbalo až päť hráčov základnej zostavy, negatívne sa to prakticky vôbec neprejavilo, lebo ich náhradníci zo širokého 17–členného kádra ich zodpovedným prístupom na ihrisku vynikajúco nahradili, z čoho mám samozrejme radosť.“

Tento víkend privítajú Plavničania na svojej pôde kolektív Dlhého Klčova. Hostia, ktorým patrí umiestnenie v strede tabuľky, nebudú chcieť predať svoju kožu určite lacno, no ale ako poznamenal plavnický tréner, akékoľvek zaváhanie pred zrakmi svojich priaznivcov si absolútne nepripúšťajú.

„Pevne verím, že v nastúpenom trende budeme pokračovať aj v tomto majstrovskom zápase a plným bodovým ziskom si dokážeme ešte viac upevniť postavenie na čele tabuľky. K splneniu tohto cieľa je však opäť nesmierne potrebné strelecké prebudenie, pretože bez zaznamenaných gólov sa víťazstva dočkať nemôžeme. To, s akou taktikou vyrukuje súper na nás, sa konkrétne špecifikovať nedá, no myslím si, že podobne ako v predošlých stretnutiach u nás doma aj on bude klásť dôraz  najmä na spoľahlivú defenzívu. Momentálne sme lídrom súťaže, preto pevne verím, že predvedieme kvalitný kolektívny výkon a víťazstvom potešíme našu divácku kulisu.“Čítajte viac: https://lubovna.korzar.sme.sk/c/6528143/plavnicania-mali-v-jasenove-na-viac-ako-zisk-bodu.html#ixzz26QOpiWVi