Plavničania na vlastnom ihrisku znova suverénne

17.04.2012 08:41

PLAVNICA. Domáci favorit sa od úvodných minút duelu pustil bez rešpektu do svojho súpera a umnou kombinačnou hrou si vytvoril vytrvalý ofenzívny tlak na jeho bránu.

Na náročnom teréne sa im po štvrťhodine hry  podarilo svoju prevahu zrealizovať prvým presným zásahom, keď po presnom rohu Janiča sa oprel hlavou do lopty Dlugoš a nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu šancu.

Po góle Plavničania prepli ešte na vyšší rýchlostný stupeň a čoraz viac podkurovali kendickej obrane. V 25. minúte sa podarilo hostiteľom zvýšiť náskok, keď Hricko skvele vybojoval loptu už na vlastnej polovici a po jeho rýchlom brejku Chovanec s prehľadom rozvlnil sieť súperovej brány. 

Po polhodine viedli s chuťou hrajúci hostitelia už rozdielom triedy, keď gólman hostí zastavil nedovoleným spôsobom v pokutom území vrtkého Hricka a Janič nariadenú penaltu s istotou premenil.

Domáci naďalej predvádzali kombinačne umnú hru, ktorá im do prestávky priniesla zaslúžené ovocie ešte v jednom prípade.

Tesne pred odchodom do kabín po ukážkovej a oku lahodiacej akcii poslal Janič výbornú prihrávku na Hricka, ktorý pätičkou následne posunul loptu na voľného Kupca a ten umiestnenou strelou k tyči zložil hostí na kolená.

Po zmene strán sa paradoxne obraz hry zmenil. Domáci vedomí si jasného náskoku v ofenzívnej činnosti poľavili a v koncovke boli prakticky už neškodní. Pozornou hrou sa sústredili najmä na udržanie čistého konta, čo sa im až do záverečného hvizdu podarilo. 

Naopak, snaživí hostia boli niekoľkokrát blízko aspoň čestného gólu, ale pozorný Beňo v bráne domácich vďaka niekoľkým vynikajúcim zákrokom svoje mužstvo podržal od inkasovaného gólu.

Napriek herne rozdielnym polčasom je však jasné víťazstvo skúseného kolektívu Plavničanov úplne zaslúžené a dosiahnutým výsledkom znova potešili vlastných fanúšikov.

Plavnica – Kendice 4:0 (4:0)

Góly: 15. Dlugoš, 25. Chovanec, 30. Janič (11m), 45. Kupec. Bez kariet. Pred 250 divákmi rozhodoval Šoltés

PLAVNICA: Beňo – Kuľanda, Ján Pavlišin, Jozef Pavlišin, Vandžura – Pekár (70. Hutník), Kupec, Chovanec (70. Nagy), Janič – Dlugoš, Hricko (80. Varga).