Plavničania odišli z Hanušoviec sklamaní

09.05.2012 07:49

V nedeľu sa štvrtoligová Plavnica predstavila v Hanušovciach n. Topľou, kde sa chcela postarať o reparát spred týždňa, keď na vlastnom ihrisku získala s Dlhým Klčovom iba bod.

HANUŠOVCE N/T. To sa im však nepodarilo, no k priaznivému výsledku nebola ďaleko. V obojstranne herne korektnom zápase boli hostiteľom síce úplne vyrovnaným súperom, no nakoniec museli odísť domov naprázdno.

Pod ich prehru sa však v dosť veľkej miere podpísali nielen náhodné góly v Mindžákovej sieti, ale i diskutabilný meter hlavného rozhodcu v hlavných fázach duelu.

Nielen z nešťastnej prehry, ale aj spomínaného problému, ktorý neumožnil Plavničanom dosiahnuť priaznivejší výsledok, bol  po stretnutí príliš sklamaný kapitán tímu Jozef Pavlišin.

“Po domácom zaváhaní sme išli do stretnutia s túžbou postarať sa o reparát, no nedokázali sme sa toho dočkať. S hostiteľským mužstvom sme sa ale postarali o obojstranne vyrovnané a slušné stretnutie s pravou futbalovou náladou, ktoré sa však vymklo z rúk arbitrom. Mrzí ma preto, že sa z neho postupne stala akoby akási groteska, ktorá v určitých fázach nemala s futbalom nič spoločné. Znechutení sme preto všetci o to viac, že sme sa tešili na regulárny zápas bez rušivých momentov, čo sa nám ale na ihriskách súperov v súčasnosti už takmer nestáva. U nás na domácej pôde v Plavnici je pritom situácia úplne iná, lebo tu sa stále usilujeme v čo najväčšej miere ísť spravodlivou futbalovou cestou a nie formou bočnej finančnej podpory. Dúfam, že v najbližšom domácom dueli s Finticami, s ktorými si už nedovolíme zaváhať, sa dočkáme spravodlivého zápasu a rozhodcovia nám nezabránia v ceste za víťazstvom.”

Skúsený plavnický kapitán je pritom až príliš rozčarovaný zo súčasnej situácie, akú prežíva so spoluhráčmi v IV. ligovej súťaži, ktorej sa stalo v tejto sezóne mužstvo nováčikom.

“Otvorene môžem povedať, že v tejto lige zažívam neraz príliš zmiešané pocity, ktoré vznikajú v nejednom stretnutí z diskutabilného rozhodovania mužov v čiernom. Presvedčil som sa, že často  vyhráva ten, ktorý okrem diét a cestovného prihodí akési euro navyše. A sťažovať sa potom vlastne komu? Ešte nijaký hráč a klub nepochodil na VsFZ s podobnými problémami. Stále tam pracujú tí istí ľudia a tvária sa, že na východnom Slovensku je futbal na vynikajúcej úrovni. Pravda je však úplne iná, pretože prevažne ide len o platenie mužov v čiernom. Môžem to tvrdiť z vlastnej skúsenosti, pretože pri  'koženej ' sa pohybujem nie prvý rok a z tohto športu mám už dlhoročné poznatky.”

Priebeh stretnutia

Stretnutie sa od úvodných minút nieslo v rýchlom tempe, pričom nebola núdza aj o zaujímavé akcie pred oboma bránami.

Domáci sa snažili zaskočiť Plavničanov väčšinou dlhými nakopávanými loptami za ich obranu, čo sa im aj dokonale vyplatilo v 25. minúte, keď sa po dlhom výkope od vlastnej brány podarilo dostať do vedenia.

Hostia pritom doplatili aj na trestuhodnú koncovku, keď v 20. minúte po individuálnej akcii namieril Dlugoš do žrde. Po polhodine bol blízko vyrovnaniu Pekár a po ňom Hutník, no tí svoje tutovky nevyužili.

Po zmene strán prišli síce v 63. minúte hostia o vylúčeného Kuľandu, ale tento moment ich vôbec nezlomil. Naopak, hneď o dve minúty nato sa im podarilo po sóle Dlugoša, ktorý si hravo poradil aj s domácim gólmanom, vrátiť do stretnutia.

V ďalšom priebehu sa usilovali oba tímy strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo v 75. minúte dokázali domáci v týchto fázach hry po jednej z mála šancí.

V samom závere sa mohli Plavničania predsa len tešiť aspoň zo zisku cenného bodu, ale R. Pavlišin svoj individuálny prienik nezužitkoval podľa svojho želania.

Hanušovce - Plavnica 2:1 (1:0)

Góly: 25. Jankovič, 75. Verčimák - 65. Dlugoš, ČK: Kuľanda (Plavnica). PLAVNICA: Mindžák - Ján Pavlišin, Jozef Pavlišin, Kuľanda, Vandžura - Kupec, Chovanec (75. R. Pavlišin), Pekár (80. Varga), Hricko - Dlugoš, Hutník.