Plavničania po mesiaci s hladkou výhrou

18.05.2012 20:42

V nedeľu privítala štvrtoligová Plavnica  mužstvo z Fintíc, ktoré po spoľahlivom výkone nakoniec odprevadila domov s prehrou rozdielom triedy.

PLAVNICA. Zverenci kouča Rastislava Pavlišina si tentoraz  nič iné ako víťazstvo nepripúšťali. Na plný bodový zisk totiž čakali už vyše mesiaca a vzhľadom na ich postavenie v prvom kvartete by pre nich viedla ďalšia strata už k zamysleniu.  Plavničania však akékoľvek zakolísanie nedopustili a s výhrou mohol byť po stretnutí preto spokojný aj kouč mužstva Rastislav Pavlišin. „Všetkých nás môže asi najviac potešiť skutočnosť, že sa nám vďaka tejto výhre podarilo prelomiť hernú mini krízu, v ktorej sme sa najmä po prehre u lídra vo Vysokých Tatrách ocitli. Moji zverenci sa dokázali v tomto dueli pritom výborne vysporiadať s podstatne chladnejšm počasím a kvalitnou kombinačnou hrou potešili našich verných fanúšikov. Z toho vyplýva, že s predvedeným výkonom som síce dostatočne spokojný, no opäť ma môže mrzieť viacero zahodených gólových príležitostí.“ Ako dodal plavnický tréner, problémy s koncovkou sprevádzajú jeho mužstvo v jarnej časti už dlhodobejšie. „V  druhej polovici súťaže sa nám doposiaľ gólovo až tak nedarí, než to bolo v jeseni. Futbalovým umením síce nezaostávame za očakávaním, no vo finálnej fáze sme sa v niekoľkých stretnutiach strelecky trápili. Tieto nedostatky sa preukázali aj v tomto korektnom súboji, v ktorom sme si vytvorili rad ďalších vyložených tutoviek, ale hlavne Kupec a Dlugoš ich nevyužili. V zostávajúcich stretnutiach nám preto neostáva nič iné než zlepšiť efektivitu v zakončení, čo by prinieslo do tímu ešte väčšie množstvo potrebnej hernej pohody.“ Po výhre s Finticami čakajú Plavničanov najbližšie dva zápasy v rade na ihriskách súperov. V tom prvom sa predstavia v Kľušove a nato v Jasenove. Vzhľadom na postavenie oboch súperov v tabuľke sa rysujú ako ľahší súper práve Kľušovčania, odkiaľ by hostia z Plavnice určite neradi odišli naprázdno. „Podobne ako to bolo aj v predošlých merania síl vonku, pôjdeme do tohto súboja so snahou pokúsiť sa zabodovať naplno. Dúfam, že k splneniu nášho cieľa nám dopomôže aj kvalitná a technická hra, na akú sme už dlhšie zvyknutí. Kľušovčanov ale podceniť v žiadnom prípade nemôžeme, lebo už v nejednom predošlom stretnutí sme sa presvedčili, že o našich neúspešných výsledkoch dokázali niekedy rozhodnúť aj zbytočné a nešťastné góly.“

Plavnica – Fintice 3:0 (1:0)

Góly: 44. Janič, 50. Dlugoš, 85. Hricko (11 m)
PLAVNICA: Beňo – Vandžura (70. Krajger), Jozef Pavlišin, Ján Pavlišin, Varga – Pekár, M. Kupec, Hricko, Janič – Dlugoš, Hutník (80. Nagy).