Plavničania po vynikajúcom výkone príjemne prekvapili

16.08.2012 09:42

Po domácom zaváhaní s Pakostovom sa Plavničania v nedeľu predstavili na horúcej pôde v Medzilaborciach, kde svojím výkonom veľmi milo prekvapili. Náročný hostiteľský tím, ktorý na vlastnej pôde len tak ľahko nerozdáva, vôbec nešetrili a udelili im výraznú lekciu z produktivity.

PLAVNICA. Navyše už po tretí raz v rade si udržali čisté konto, pričom doposiaľ sú iba jediným tímom v súťaži, bez inkasovaného gólu.

Po skvele vydarenom stretnutí s takmer poltuctovým víťazstvom mohlo preto medzi hráčmi v mužstve zavládnuť nadšenie a extrémna radosť. Tú prejavil po súboji aj jeho kormidelník Marián Solotruk.

„Z jednoznačného víťazstva sme všetci dozaista veľmi radi, pretože vzhľadom na hernú silu a kvalitu súpera, ktorý sa snažil s nami o rýchly ofenzívny futbal, nebola cesta k nemu vôbec až taká jednoduchá, ako to napovedá samotný výsledok. Podarilo sa nám však potvrdiť našu túžbu po víťazstve a po zodpovednom výkone sa postarať o reparát. Musím zdôrazniť, že v predošlom nevydarenom domácom súboji nás  Pakostov herne nepreveril, lebo hlavný dôraz kládol na deštrukčnú hru, ktorá nám vôbec nevyhovuje. Tentokrát však bol vývoj už úplne iný, pretože aj na hre hostiteľov bolo vidieť neustále ofenzívne snaženie a obojstranne rýchly futbal sa musel páčiť aj divákom. Navyše si dokázali taktiež vytvoriť niekoľko sľubných šancí, ktoré však zneškodnil pozorne chytajúci Beňo. V koncovke však vyšli úplne naprázdno, pričom my sme naopak dokázali naše brejkové situácie dokonale zrealizovať. Z toho možno usúdiť, že k zisku troch bodov nám určitým spôsobom napomohli aj útočne hrajúci domáci, ktorí určite nechceli predať na vlastnej pôde svoju kožu zadarmo. Pevne verím, že v takomto nastúpenom trende, v akom sme túto sezónu odštartovali, budeme pokračovať aj najbližšie doma s Kľušovom. Navyše doposiaľ nám aj hra v defenzíve ide na výbornú, čo sa potom viditeľne odzrkadľuje aj na pohode v tíme.“

Do stretnutia vstúpili hostia s ofenzívnym náporom, ktorý vo  svoje vedenie zrealizovať nedokázali. Blízko ku gólu bol už v 5. minúte Dlugoš, ale v koncovke sa nepresadil.

O päť minút nato po ideálnej prihrávke Hricka mohol rozvlniť sieť Janič, ale ani v tomto prípade sa skóre nezmenilo.

Hostitelia svojím ofenzívnym úsilím dokázali Plavničanom v ďalšom priebehu vzdorovať, no ani oni sa vo finálnej fáze nepresadili.

Keď sa už zdalo, že mužstvá sa do prestávky strelecky nepresadia, tesne pred odchodom do kabín zaskočil defenzívu domácich Kuľanda a dostal tak Plavničanov do vedenia.

Po zmene strán mali hostia raketový nástup a hneď v 46. minúte našiel agilne hrajúci Dlugoš dobre postaveného Mariančíka, ktorý nezaváhal.

Po hodine hry viedli Plavničania už rozdielom triedy, keď po umnej prihrávke Dlugoša prekonal bezmocného gólmana domácich znova Mariančík.

Po tomto okamihu sa k slovu dostali po sľubných protiútokoch aj Medzilaborčania, ale kľúč od brány pozorne chytajúceho Beňa nenašli.

Naopak, s ľahkosťou hrajúci hostia viedli v 75. minúte už štvorgólovým rozdielom, keď po  oku lahodiacej akcii naservíroval Hricko loptu Dlugošovi, ktorý zasunul loptu do odkrytej brány.

Zo strany Plavničanov to ale nebolo všetko, pretože v 80. minúte potrestal hrubú chybu v defenzívnej činnosti už odovzdane hrajúcich Medzilaborčanov Nagy. Vzhľadom na celkový priebeh merania síl je však hladké víťazstvo hostí úplne zaslúžené.

ico

Fakty

Medzilaborce – Plavnica 0:5 (0:1), góly: 46., 60. Mariančík, 44. Kuľanda, 75. Dlugoš, 80. Nagy
PLAVNICA: Beňo – Krajger, Ján Pavlišin (75. Varga), Frohlich, Kuľanda – Janič, Kupec, Hricko, Pekár – Mariančík (60. Nagy), Dlugoš.