Plavnici nestačila k úlovku ani vytrvalá prevaha

23.05.2012 00:32

PLAVNICA. Plavničania nastúpili do zápasu s cieľom pokúsiť sa po dlhom čase z ihriska súpera získať bod, čo sa im však ani teraz nepodarilo.

Dosiahnutím lichotivého výsledku u mužstva z pokojných vôd tabuľky by navyše potvrdili aj výborné postavenie v prvom kvartete.

Vývoj ukázal, že domácim boli už do prestávky viac než vyrovnaným protivníkom, no v koncovke podobne ako v predošlých zápasoch von ostali neplodní.

Blízko k presným zásahom boli najmä Hricko, Dlugoš a Janič, no svoje čisté tutovky premeniť nedokázali. Boli to naopak Kľušovčania, ktorým sa po ojedinelej príležitosti po polhodine ďalekonosnou strelou z vyše 30 metrov podarilo dostať do vedenia.

Po zmene strán sa obraz hry v podstate nezmenil. Hostia v snahe vyrovnať neustálym ofenzívnym náporom búšili do obranných hradieb domáceho tímu, ale gólové trápenie u nich pokračovalo naďalej. Po hodine hry sa domácim opäť podarilo vyťažiť z minima šancí maximum a druhým presným zásahom si vniesť tak viac istoty na kopačky.

Po tomto momente ale hostia naďalej neskladali zbrane a ostávalo otázkou času, či sa im  čím skôr podarí stretnutie kontaktným gólom ešte zdramatizovať. Rozvlniť sieť domácej svätyne sa im však podarilo až v 80. minúte po góle striedajúceho Mariančíka. V zostávajúcom čase vrhol papierový favorit ešte všetky sily do útoku, no presadiť sa vo finálnej fáze sa im už nepodarilo.

Podobne ako to bolo v predošlých súbojoch, aj tentoraz sa potvrdil u Plavničanov problém s koncovkou, v ktorej dokážu zahodiť niekedy vyše osem až desať stopercentných šancí.

Podľa slov asistenta Jozefa Pavlišina ich tento problém v jarnej časti pripravil aj takmer o desať ďalších cenných bodov.

„Znova sa ukázalo, že ak sa gólovo trápime, k dosiahnutiu úspechu máme podstatne ďaleko. Kľušovčanov sme podľa mňa nielen herne, ale i strelecky prevýšili. Napriek tomu, že sme už do prestávky mohli viesť rozdielom triedy na neefektivitu sme doplatili náhodným gólom. Po obrátke sa domácim opäť podarilo nečakane nás prekvapiť po jednej z mála šancí. V závere sme dokázali vsietiť ešte kontaktný gól a zdramatizovať tento zápas. Aspoň na remízu to ale už nestačilo a tak sme museli odchádzať domov s ďalšou prehrou, ktorá mala pre nás príliš trpkú príchuť. V najbližšom kole sa po druhýkrát v rade predstavíme na ihrisku súpera a budeme sa vehementne usilovať, aby sme konečne už domov neodišli s prázdnou náručou. V porovnaní s Kľušovom nás ale čaká mužstvo z úplne iného súdka. Bude to tabuľkový sused z Jasenova, s ktorým ale očakávame omnoho zaujímavejší duel mužstiev z prvého kvarteta. Očakávam navyše obojstranne korektné meranie síl so všetkým, čo k futbalu patrí. Keďže oba  kolektívy upriamujú hlavnú pozornosť na čo najúspešnejšie vyvrcholenie a postavenie v tabuľke, do konca ligy dosiahnuté víťazstvo by malo vzhľadom na momentálne postavenie s rovnakým počtom bodov týchto mužstiev dvojnásobnú cenu.“