Plavnická smršť: Súper s päťgólovým debaklom

25.10.2011 23:14

Plavničania v nedeľu deklasovali svojho súpera z Medzilaboriec. Hosťom nasúkali päť gólov, a tak si po dvoch prehrách v rade pripísali cenné víťazstvo.

PLAVNICA. V dvoch predchádzajúcich zápasoch Plavničania nevsietili ani gól. Minisériu však ukončili v nedeľu, pričom súperovi nastrieľali päť gólov.

Ukončili streleckú smolu

Strelecké trápenie ukončili Plavničania už po dvoch zápasoch. Na päťgólovej nádielke mal zásluhu aj útočník domácich Matúš Mariančík. Hosťujúceho brankára prekonal dvakrát. „Pred zápasom sme mali zo súpera mierne obavy. V tíme mal niekoľko individualít, my sme však chceli odčiniť dve prehry. Boli sme jednoznačne lepší a zaslúžene sme vyhrali,“ zhodnotil stretnutie.
Domáci útočník po nedeľňajšom víťazstve priznal, že po zahodenej prvej šanci mu nebolo všetko jedno. „Už som sa bál, že to tam padať nebude, bol som mierne frustrovaný, našťastie gól prišiel,“ povedal M. Mariančík. Po svojom druhom góle trénerovi signalizoval, že chce striedať. „Mám opuch〜nutý členok. Ešte v prvom polčase ma nakopol protihráč. Uvidíme, čo bude ďalej,“ poznamenal.

Najbližšie cestujú k súperom

V najbližších dvoch kolách cestujú Plavničania k súperom. Najprv ich privítajú Kračúnovce, odvetnú časť súťaže by mali začať v Kežmarku. U oboch chcú bodovať naplno. „Už keď sme celú súťaž tak dobre rozbehli, chceli by sme jesennú časť vyhrať. Do Kračúnoviec si určite ideme po tri body,“ povedal M. Mariančík.

Momentálne je Plavnica v tabuľke druhá, na vedúce Vysoké Tatry stráca dva body.

Plavnica - Medzilaborce 5:0 (2:0). Góly: Mariančík 2, Janič 2, Grajzinger. Zostava Plavnice: Beňo – Vandžura, Ján Pavlišin, Štieber, Hricko, Jozef Pavlišin, Kupec, Janič, Mariančik, Jacko, Dlugoš. Striedali: Varga, Greizinger, Nagy.