Reakcia na članok Plavnica-Vysoké Tatry

06.09.2011 23:28

Tak na tento článok sme nemohli ne reagovať. Trochu sme ho doplnili (náš pohľad v zátvorkách) a vlastný posudok si spravte sami.
 Pomôcky:

-prečítajte si články na webe Vysokých Tatier hlavne hrajúcich vonku,
-kto bol na zápase, tak veľmi dobre videl ako pískal rozhodca do stavu 3:0, potom ho to prestalo baviť,
-video z gólov si môžete pozrieť na  www.youtube.com/watch?v=67VSGlVg7iM,
-podľa šancí ,,tutoviek“ čo čítame z článku malo to skončiť 4:5, no proste smoliarsky zápas Vysokých Tatier.

Plavnica - V. Tatry   4:0 (2:0)     7.kolo /4.9.2011/
Góly: Mariančík 2, Kuľanda, Hricko,
ŽK: Pavlišin Jozef – Palguta, Lipnický, Baránek
Pred 450 divákmi rozhodoval Leferovič

K vedúcemu celku súťaže, posilneného o hráčov 2.ligovej St.Ľubovne (akurát Kupec, další traja hrajú v Plavnici už piatu sezónu), cestovali Tatranci s cieľom bodovať. Avšak domáci už v 1´ mali šancu, ktorú nevyužil z pravej strany Hricko. Domáci hrali s enormným nasadením, bojovali až za hranicou dovoleného (a potom prišiel na ihrisko rozhodca:)) a v 5´už vyhrávali. Po zahratom rohovom kope vyhrali hlavičkový súboj, k lopte sa dostal Štieber (Grajzinger) a jeho strelu ešte tečoval pred bránou Mariančík od ktorého sa lopta odrazila do siete bezmocného Hájovského. V 8´odpovedal po centri Šimšaja strelou z 10m Šefc, ale netrafil bránu. V 13´ tvrdo vystrelil z 22m Lipovský, brankár Beňo loptu vyrazil iba pred seba, ale nikto z hostí ju nedorazil do siete. V 16´hrubo zozadu fauloval Jozef Pavlišin v strede hriska Buca, po ktorom bol hráč hostí dlho ošetrovaný, ale HR ukázal iba žltú kartu (áno bol to faul na žltú kartu, ale hráč hostí Borza mal už mať aspoň dva ŽK). V 38´mohol vyrovnať po prihrávke Šefca  Kľučár, ale v koncovke bol nedôrazný a brankár Beňo mu loptu z nohy „ukradol“. Nedáš – dostaneš sa opäť potvrdilo o 3´. Domáci zahrali predĺžený roh, Cehula sa k lopte nedostal a nikým neatakovaný Hricko dal hlavou druhý gól ( nie hlavou dal Hricko gól, ale nohou a prihrával mu hlavou Grajzinger).  V 49´po prihrávke Kľučára sa dostal k lopte na „päťke“ Lipnický, ale trafil do brankára. V 52´po vymyslenom faule domáci kopali nepriamy kop, po odrazenej lopte vystrelil z 20m Kuľanda a vymietol Hájovskému šibenicu a bolo už 3:0 (najkrajší gól ,,sezóny“ a samozrejme, že za to mohol rozhodca). V 66´ušiel obrane domácich Palguta, prihral na „dlhú nohu“ Lipovskému, ktorý z 5m trafil iba brankára. V 75´po chybnom posúdení autového vhadzovania išli domáci hráči dvaja na jedného a s prehľadom dal Mariančík štvrtý gól do prázdnej brány (aj za štvrtý gól bol na vine rozhodca, ale priznať, že po biliardovej akcii Pekár-Hricko-Pekár a Mariančík by bolo asi ponižujúce priznanie) . V 81´ešte ohrozil Kubánka po priamom kope bránu domácich, ale Beňo jeho strelu kryl.

V.Tatry: Hájovský – Šimšaj, Borza, Baránek, Cehula – Kľučár, Buc, Kubánka, Šefc – Palguta, Lipnický
St.Ľubovňa(Plavnica :)): Beňo – Vandžura, Janič, Grajzinger (63´Pekár), Hricko – Mariančík (81´Jacko), Kuľanda, Pavlišin Jozef, Kupec (87´Varga) – Pavlišin Ján, Štieber