Tabuľka V. liga SZ po 26. kole prezrádza

26.05.2011 09:14


    Rozoberať tabuľku z pohľadu mužstiev V. ligy SZ, ktoré ju uzatvárajú, zo známych príčin, je takmer nemožné. Kto si udrží pozície a kto nie závisí od viacerých faktorov. Jedinú „istotu“ už majú Miklušovce, ktoré aj so  ziskom maximálneho počtu bodov zo zostávajúcich zápasov, už V. ligu nezachránia bez pomoci iných, konkrétne: musia skončiť na predposlednom mieste - to je existenčná podmienka a potom napr. Raslavice nevypadnú a Plavnica alebo Uzovce postúpia. Existujú aj ďalšie možnosti. Jasnejšie  môže byť už po najbližšej nedeli.
    Súboj o postupovú priečku zvádzajú ešte tri mužstvá, z ktorých dva sú (v prípade neúspechu) istým účastníkom najnižšej regionálnej súťaže-  skupina Šarišská. Zaujímavosťou, ktorú prezrádzajú tabuľky po 26. kole je, že vo všetkých troch (aktuálna v súťaži, doma aj von) je poradie na prvých štyroch miestach totožné - Plavnica, Uzovce, Hranovnica a prekvapujúco nováčik Čirč. Ten sa však už o postup nepobije, kým ostatní traja ešte šancu majú.
Na domácej pôde sú plece pri pleci Plavnica a Uzovce, ktorí doma nestratili ani bod! Tretia Hranovnica  prišla o dva body po remíze s Pušovcami. Štvrtý Čirč z trinástich stretnutí dva prehral. Na pôde súpera je najúspešnejšia Plavnica o tri body pred Uzovcami aj Hranovnicou, ktorá dokázala rovnako ako Plavnica až päť krát zvíťaziť, no až osem stretnutí prehrala. Čirč na štvrtom mieste získal 14 bodov za 4 víťazstvá a dve remízy! Ak chceme spomenúť aj ostatné nuly v tabuľkách, tak musíme povedať, že Záhradné a Vrbov na pôde súpera ešte nevyhrali.
    Na záver ešte ďalšia zaujímavosť! Ak by vedúca trojica dosiahla na záver súťaže rovnaký počet bodov, tak by rozhodovalo skóre zo vzájomných zápasov a postupovali by Uzovce. V prípade rovnosti bodov dvojice Plavnica – Uzovce je na tom o gól lepšie Plavnica. V prípade dvojice Uzovce - Hranovnica sú na tom oveľa lepšie Uzovce.
Odpoveď nám dajú nasledujúce štyri kolá v ktorých zástupca Ľubovianského okresu Plavnica hrá dva krát so súpermi z okresu Bardejov aj Prešov. Prešovský zástupca Uzovce má troch súperov z vlastného okresu a jedného z Ľubovnianského a Popradský  ašpirant na postup hrá s tromi súpermi z vlastnej oblasti a jeden súper je z okresu Prešov.