Tatranci futbalovú Plavnicu neprevýšili

25.04.2012 16:20

Šláger štvrtej ligy Sever medzi lídrom z Vysokých Tatier a tretím celkom z Plavnice ponúkol vzrušujúci futbal do poslednej minúty, ale treba poznamenať, že Plavnica bola pre nich veľmi tvrdým orieškom.

Už od začiatku sezóny sa Tatranci netaja ambíciou návratu do vyššej súťaže. Zápas proti nováčikovi z Plavnice tak mal byť pre nich jedným z kľúčových.

Tomu podriadili, zdá sa, všetko, aj taktiku ušitú na nedeľňajšieho súpera. Tatranskí hráči využívali svoj fyzický fond často až za hranicou regulárnosti.

Práca rukami či občasné zápasnícke chvaty boli rozhodcom viackrát prehliadnuté, nie však pozornými divákmi. Napokon v hľadisku to priznali aj niektorí miestni.

Plavničania sa tak aj preto v prvom polčase presadzovali ťažšie. Napriek tomu dokázali nastreliť brvno, či zahodiť pár ďalších možností.

V druhom dejstve sa obraz hry v mnohom zmenil. Domáci sa triasli o výsledok do posledných sekúnd. Plavnica dominovala na šance i na futbalovú krásu.

Tvrdé ataky od súpera dokázala ustávať, nie však po celých deväťdesiat minút. Aj pod vplyvom výkonu rozhodcu, ktorý čistotu hry a nasadenia neudržal na uzde, sa plavnickí hráči nechali vyprovokovať občasnými oplácaniami.

Z prehry si však robiť nič nemusia. Výkonom totiž potešili svojich skalných a v nepísanom dvojzápase sezóny proti Vysokým Tatrám uhrali výsledky 4:0 a 1:2. Smelo si tak môžu povedať, že futbalovo za lídrom súťaže nezaostávajú. Skôr naopak.

V tomto atraktívnom dueli tímov zo špice tabuľky by remíza hostí za predvedený výkon určite veľmi potešila. Po stretnutí to potvrdil aj jeden z kľúčových hráčov zadných radov, skúsený Jozef Pavlišin.

„Som presvedčený, že oba tímy sa postarali o stretnutie veľmi kvalitnej úrovne a zároveň potvrdili svoju hernú silu a postavenie v prvom kvartete tabuľky. V prvom polčase sa domácim síce podarilo dostať do vedenia, no na ihrisku ich prevahu výraznejšie nebolo cítiť. Po obrátke sme prepli hlavne v ofenzívnej činnosti na vyšší rýchlostný stupeň, no v koncovke nám šťastena nepriala. Naopak, Vysokotatrancov dostala do väčšej hernej gólová poistka, na ktorú sme aj napriek útočnému úsiliu už nenašli odpoveď na vyrovnanie. V poslednej fáze merania síl sa nám ešte podarilo znížiť stav a tým pádom zdramatizovať toto stretnutie, ale pred deľbou bodov, keď bol najbližšie nášmu gólu Dlugoš, zachránil hostiteľov od pohromy reflexívnymi zákrokmi ich gólman Hájovský. Aj keď sme po domácom víťazstve na ihrisku súpera opäť vyšli bodovo naprázdno, predvedeným výkonom sme absolútne nezaostali za očakávaním a domácim sme boli v niektorých fázach merania síl viac než vyrovnaným mužstvom. Najbližšie hostíme pred zrakmi našich fanúšikov mužstvo z pokojných vôd z Dlhého Klčova, ktoré dokáže svojich súperov neraz zaskočiť. Do stretnutia preto pôjdeme s jasným cieľom zabodovať naplno a koncentrovaným výkonom potvrdiť úlohu papierového favorita.“

V. Tatry - Plavnica 2:1 (1:0)

Góly: 5. Borza, 50. Palguta - 75. Dlugoš. PLAVNICA: Beňo - Varga, Ján Pavlišin, Hricko (30. Hutník), Kuľanda - Jozef Pavlišin, Kupec, Pekár, Janič - Chovanec (60. Mariančík), Dlugoš.