Vyrukoval tohtoročný výber regiónu

14.12.2013 23:43

Po prvý raz v histórii defilovali v Spišskej Novej Vsi spolu – Jedenástky roka 2013 mužov a žien. S dobrým pocitom to mohol konštatovať vo svojom príhovore aj predseda VsFZ Ing Richard Havrilla, lebo opäť niečo nové a zaujímavé uzrelo svetlo sveta, čo je pre taký šport ako futbal dobré znamenie.
 

Každá zostava schováva v sebe niečo interesantné, čo platí ako v minulosti, tak aj v prítomnosti. Na tohtoročnej mužskej je zaujímavé to, že 16 trénerov najvyššej regionálnej súťaže – IV. ligy – vybralo spoločným úsilím do svojich zostáv 56 mien, z ktorých sa zrodil vysnívaný tím najlepších. Na základe toho sa hviezdami východu podľa rozostavenia 4 – 4 – 2 pre tento rok stali:

Štefaník

(Giraltovce)

 

Vojta                 Fröhlich              Sedláček          M. Pčola

(Girlaltovce)      (Plavnica)          (Sp. N. Ves)          (Snina)

 

Bandžuch        Jambor                Adam                Kotľar

(V. Opátske)       (Svit)              (V. Revištia)        (V. Revištia)

 

Hricko              Lapoš

(Plavnica)      (Sabinov)

 

Ako vidieť, tréneri vybrali po dvoch hráčov z Plavnice, Veľkých Revíšť a Giraltoviec, no zostavu doplnili po jednom hráčovi ešte futbalisti z ďalších piatich klubov. Táto matematika prezrádza, že presne polovica pelotónu najvyššej regionálnej súťaže nemá v TOP zostave ani jedného hráča. Naopak, z vyvolených hral v minulosti I. ligu iba Jambor zo Svitu, ktorý spolu s Hrickom z Plavnice sú nielen v nominovanej zostave, ale súčasne i trénermi svojich klubov, čo stojí za povšimnutie. Navyše, v minulosti defilovalo viac hráčov z vrcholnej scény, a dnes je zasa dobré, hlavne, keď sa ukazujú nové a pre mnohých neznáme tváre, veď stáva sa, že niektorá sa trochu neskôr prezentuje aj medzi elitou. A napokon, v maji už 38-ročný brankár Štefaník z Giraltoviec si pripísal na konto štvrté vyhlásenie. Z jednotlivcov boli tohto roku najúspešnejší obranca Marián Pčola zo Sniny, ktorý získal 12 hlasov, hneď za ním Ján Fröhlich z Plavnice z 11 hlasov, na treťom mieste skončili Stanislav Hricko (Plavnica) a Róbert Lapoš (Sabinov). Z trénerov sa stali pri Tipovaní najúspešnejší traja – a to Marcel Alexander (Vyšné Opátske), Mikuláš Dvorožňák (Starý Smokovec–Vysoké Tatry) a Milan Jambor (Svit), keď všetci uhádli po osem hráčov, Patrik Brezovaj (Sp. N. Ves), Miroslav Dunčko (Krompachy) a Jozef Komara (Spišské Podhradie) po sedem atď. Nuž, dobrá je taká futbalová problematika, ktorá ponúka nové fakty a námety, aké naozaj potrebuje. Pravda, vyhlasovanie „naj“ malo predovšetkým vysokú spoločenskú úroveň, akú futbal potrebuje. O to viac, že nie sú každodennou udalosťou.

 

autor: Eugen Magda

zdroj: www.futbalvsfz.sk