2.kolo V.liga SZ-dospelí

05.08.2010 00:54

Plavnica - Čirč 1:0 (1:0), G: Solotruk - , ŽK: Varga, Solotruk, Pavlišin Jo., Grajzinger, - Feduš, T. Pyda, Gomoľák, M. Pyda, ČK: T. Pyda,

,D: 480, R: Dziak.

Sp. Bystré - Pušovce 2:0 (2:0), G: Beringer, Šuster, ŽK: Šuster - Pavúk, T. Surgent, D: 100, R: Macko.

Záhradné - Šiba 3:0 (1:0), G: Gomulec, M. Krasňak, Sokol, ŽK: Heger (Sp. Bystré), D: 100, R: E. Hegedüš.

Záborské - Gaboltov 2:1 (0:0), G: O. Desiatnik, Kozma - P. Javorský, ŽK: P. Kakaščík - P. Javorský 2, L. Kačmar, ČK: Javorský (Gaboltov), D: 100, R: Ruščanský.

Župčany - Malcov 0:0, ŽK: Tomaščík - Kolega, Kaščák, D: 100, R: Oravec.

Vrbov - Miklušovce 6:1 (3:1), G: Michalčik 3, Klesa, Dučak, Kratky - Pekár, ŽK: domáci nenahlásili výsledok, R: Novák.

Hranovnica - Uzovce 3:2 (2:0), G: Palguta, Džubák, M. Gajan - Vavuk, Tokár, ŽK: R. Gajan - Sagan, Vavrek, D: 100, R: Biroš.

Štrba - Š. Dravce 2:1 (1:1), G: Hurajt, Pohlod - P. Hovančík, ŽK: Lajčák, Brezina - L. Haborák, Kmec, Kocurko, Š. Kušnír, D: 100, R: Baldovský.

Sp. Bystré - Pušovce 2:0 (2:0). G: Ebringer, Šuster,ŽK: Šuster - Pavúk, T. Surgent, R: Macko, D: 100

Plavnica - Čirč 1:0 (1:0)

Súboj skúsených domácich proti mladému tímu nováčika priniesol od začiatku zaujímavý futbal. Skvelá divácka kulisa akoby hnala hráčov do vysokého tempa, núdza nebola ani o množstvo tvrdých zákrokov. V derby zápase ako prvý pohrozil premiant v domácom mužstve Solotruk. Strelou vyskúšal niekdajšieho brankára Plavnice Majdáka. Aktívnejší domáci pohrozili v 13. minúte priamym kopom R. Pavlišina. O minútu sa prvýkrát k streleckému pokusu, avšak nad bránu, dostali aj hostia. V 21. minúte smerovala Grajzingerova strela vedľa Majdákovej brány. Nepochodil ani hosťujúci Martin Pyda, keď z priameho kopu prekopol bránu. Brankár Majdák sa vytiahol v 37. minúte, keď Solotrukom zahratý roh usmerňoval Grajzinger. Keď už sa schyľovalo k prestávke, svoje umenie preukázal Solotruk, ktorý vyšachoval obranu Čirča a otvoril skóre. Päť minút po obrátke zahodil tutovku Matej, ktorý sám pred bránou síce prehadzoval Majdáka, ten však loptu vytlačil na žrď. V 66. minúte bol faulovaný domáci Matej, Jozef Pavlišin však nechal z penalty vyniknúť opäť Majdáka. Ten naďalej privádzal domácich do zúfalstva. V 69. minúte zneškodnil Jackov gólový pokus. Zoči-voči hosťujúcemu hrdinovi neuspel po dvoch minútach ani Pekár. Cestu do brány si nenašla ani strela Solotruka v 76. minúte z priameho kopu. V nadstavenom čase ešte hostia zahrávali rohový kop, viac ako gól rukou však z neho nevyťažili. O kvalitu hry sa pričinili obidve mužstvá, výhra domácich však bola predsa len zaslúžená.
Gól: 44. Solotruk. Pred 400 divákmi rozhodoval Dziak, ŽK: Varga, Grajzinger, Solotruk, Jo. Pavlišin - Feduš, T. Pyda, Gomoľák, Mi. Pyda, ČK: T. Pyda. PLAVNICA: Mindžák - Jo. Pavlišin, R. Pavlišin, Vandžura, Varga - L. Figura (89. T. Figura), Solotruk (80. Kolcun), Grajzinger, Pekár - Jacko, Matej. ČIRČ: Majdák - Feduš (85. Pavlík), T. Pyda, Gomoľák, Ma. Pyda - Mi. Pyda, Čerkala, Sovič (70. Vrabeľ), Kolcun (75. Gajdoš), Jendruš - Dopirák.