IV.Liga Východ, 9.kolo - FK Haniska - FK Družstevník Plavnica 1:0

Haniska: Suchý - Molnár (90.Tereščík), Gorej, Horváth, Šipoš - Matej (81.Gluchman), Pástor, Slicho, Beck, Majoroš (84.P.Horňák) - Pekár

Plavnica: Beňo - Frohlich, Pekár, Dlugoš, Kupec - Hricko, Vandžura, Mariančík (31.Nagy), Chovanec (71.Varga) - T.Janič, Genčúr (57.P.Janič)

ŽK: Slicho, Matej - Frohlich, Kupec
ČK: - Ján Pekár
rozhodovali: Greško, Tramita, Homoľa, Čan
divákov: 200

Na perfektne pripravenej hracej ploche odohrali hráči Hanisky ďalší náročný štvrtoligový duel. Tentokrát mali za súpera nováčika z Plavnice, ktorý ťahal šnúru piatich víťazstiev v rade. Zápas sa v prvom polčase odohrával medzi šestnástkami a v prvých 20 minútach sme mali možnosť vidieť len 2 strelecké pokusy, bohužiaľ ani jedna strela nesmerovala medzi tri žrde. V 20minúte zahrávali Plavničania rohový kop, k odrazenej lopte sa dostal hosťujúci Hricko a z 20 metrov netrafil loptu ideálne a neohrozil tak domácu bránu. Na druhej strane došlo k vážnejšej situácií  v 24.minúte, keď po centri Becka nevýrazne hlavičkoval domáci kapitán Pekár. V 35.minúte sme sa dočkali prvej a jedinej strely v prvom polčase. Po rýchlej kontre sa dostal z hranice 20 metrov k lopte hosťujúci Janič a poriadne vystrašil Suchého, ktorý však dobre zareagoval a strelu s námahou vyrazil. V 41.minúte sa po peknej akcii nedokázal presadiť domáci Pástor a tak sa šlo do kabín za bezgólového stavu. Druhý polčas začal priamym kopom Slicha, ktorý zneškodnil výborne chytajúci hosťujúci brankár Beňo. Haniska pridala na tempe a absolútne prebrala inicitívu. V 55.minúte mal šancu na otvorenie skóre Pekár, no výborný center Šipoša nedokázal zužitkovať. V 65.minúte sme sa predsa len dočkali. Centrovanú loptu do 16ky hostí hlavičkoval Pekár do brvna a odrazenú loptu stihol dobre stojaci L. Majoroš umiestniť do hosťujúcej siete, 1:0. Haništania sa však neuspokojili a už o 2 minúty mali na dosah druhý úspech. Po spätnej prihrávke Mateja vystrelil placírkou Slicho a loptu putujúcu do hosťujúcej brány zastavil rukou hosťujúci Pekár a nemohol vidieť nič iné ako ČK. Následný pokutový kop však Peter Slicho nekopol dobre a brankár loptu s prehľadom vyrazil. Výbornú 5minútovku domáci zavŕšili akciou Slicha, no Pekár vo vyloženej šanci zlyhal a nezvýšil skóre. V 75.minúte zahrával ďalší priamy kop Slicho, jeho strelu dokázal  hosťujúci gólman len vyraziť a k odrazenej lopte sa dostal Pástor. Odkrytú bránu nedokázal trafiť a tak na výsledkovej tabuli svietilo stále 1:0. Posledných 15minút sa nieslo v znamení tlaku Hanisky, ktorý však nebol korunovaný poistkou v podobe druhého gólu a tak sa zápas skončil opäť najtesnejším rozdielom 1:0. Hostia sa prezentovali dobrou organizovanou hrou, no 3 body ostali doma a zo série 3 domácich zápasov si hráči Hanisky odniesli plný 9bodový zisk so skóre 4:0. Za to im patrí veľká vďaka a už sa všetci tešíme na najbližší zápas pod Tatrami, keď zavítame do Svitu. Dúfam, že chlapci podajú dobrý výkon a zo Svitu prinesú nejaké body.

autor: Ing. Štefan Sopko