Očakávania pred 14. kolom 3. futbalovej ligy

21.10.2017 21:12

Bonbónik sa hrá pod Vihorlatom, môže prísť tisíc divákov
 

Azda najatraktívnejšiu možnú kombináciu predstavuje súboj mužstva, ktoré doma pravidelne víťazí a strieľa veľa gólov, so súperom pravidelne zvážajúcim body z ihrísk súperov.

Práve takúto kombináciu ponúka šláger 14. kola 3. futbalovej ligy Snina – Stropkov.

Na zaujímavé konfrontácie sa môžu diváci počas najbližšieho víkendu tešiť aj na ďalších siedmich štadiónoch III. futbalovej ligy.

 

PLAVNICA – GIRALTOVCE

Hrá sa: v nedeľu o 14.00 hod.

Náš pohľad: Klasický súboj o miesto za treťoligovým výslním. Oba tímy sa totiž v poslednom období vyprofilovali na zdravý treťoligový nadpriemer, ktorý atakuje miesta za absolútnou špičkou tabuľky. Plavnica píše zlatý vek futbalu v tejto obci, je piata, prehrala zatiaľ len dvakrát, aktuálne neokúsila trpkosť prehry už päťkrát po sebe. Výsledky Giraltoviec sú menej „učesané“, ale zabrať vedia aj vonku.

 

ROŽŇAVA – ŠAR. MICHAĽANY

Hrá sa: v sobotu o 14.00 hod.

Náš pohľad: Súboj nováčikov. Hostia sa nálepky remízového kráľa z posledného obdobia zbavili pred týždňom veľkolepo, v Krompachoch zvíťazili 4:0. O zamotanosti súčasného treťoligového diania najlepšie vypovedá fakt, že práve Krompašania ozbíjali Rožňavu o body v jej doterajšom poslednom domácom vystúpení. Typický zápas s trojtipom.

 

LIPANY – KROMPACHY

Hrá sa: v sobotu o 14.00 hod.

Náš pohľad: Lipany čakajú na víťazstvo tri zápasy. Naposledy ich v Prešove o plný zisk obralo lepšie premieňanie šancí, utešený Janičov gól stačil na remízu. Na druhej strane bude „janošíkovský“ súper, ktorý doma body rozdáva a vonku ich súperom berie. Krompachy posledné tri zápasy vonku vyhrali a dali v nich 10 gólov. Šarišania druhýkrát po sebe doma naprázdno nevyjdú.

 

FK KOŠICE – PREŠOV B

Hrá sa: v sobotu o 14.00 hod.

Náš pohľad: Košičania sa môžu pochváliť najlepšou aktuálnou formou, výsledková kríza z úvodu sezóny je dávno preč. Z posledných šiestich duelov vydolovali 16 bodov, naposledy prehrali ešte v 3. kole. Prešovčania sú zatiaľ sklamaním. Rezervné tímy síce majú nastavené priority inak, ale s toľkými hráčmi z áčka, koľkých Šarišania zväčša využívajú, by mali byť vyššie než na 13. mieste... Žeby sa chytili dnes?

 

SNINA – STROPKOV

Hrá sa: v nedeľu o 14.00 hod.

Náš pohľad: Megašláger kola, o tom niet najmenších pochýb. Obom tímom sa v tomto garde darí nadmieru. Zo Sniny si zatiaľ odviezol bod len Vranov, menej než dvakrát tu inkasoval paradoxne len posledný Svit. Líder zo Stropkova ťahá vonku päťzápasovú víťaznú šnúru, čo je na pomery tejto súťaže doslova unikát! Možno trúfalá, ale nie nereálna otázka – bude tento zápas sledovať viac než tisíc divákov?

 

SVIT – V. REVIŠTIA

Hrá sa: v nedeľu o 14.00 hod.

Náš pohľad: Svit naposledy v súboji jednookých remizoval v Sabinove, získal druhý bod v sezóne a strelil ešte len piaty gól v sezóne. Doma na premiérový úspech stále čaká. Zemplínčania sa výborne vyrovnali s ťažkým žrebom v uplynulých troch kolách. Doma zdolali Lipany i Sninu, vonku podľahli Košiciam. Pod Tatry si prídu po tri body a mali by si ich odviezť.

 

SVIDNÍK – SABINOV

Hrá sa: v nedeľu o 14.00 hod.

Náš pohľad: Postavenie v spodných vodách je prekvapujúcejšie v prípade Svidníka a nič na tom u zverencov hrajúceho trénera Harakaľa nemení ani zápas k dobru. Naposledy zvíťazili v Bard. N. Vsi a po predpokladanom víťazstve nad Sabinovom, ďalším tímom po uši namočenom v záchranárskych starostiach, by sa mohli odpichnúť k vyšším métam. Sabinovčania ešte vonku nebodovali.

 

BARD. N. VES – VRANOV

Hrá sa: v nedeľu o 14.00 hod.

Náš pohľad: Z Bard. N. Vsi si súperi odvážajú body ako už dávno nie. Po výhre v úvode sezóny so Sabinovom ťahali Hornošarišania na vlastnej pôde za kratší koniec vo všetkých nasledujúcich piatich prípadoch. Aj tento fakt stavia do pozície favorita hostí. Vranovčanom môže pomôcť fakt, že v porovnaní s vlaňajškom už nie sú tímom jedného gólu, aj keď v posledných zápasoch sa akoby vracali do týchto koľají.

 


Čítajte viac: https://korzar.sme.sk/c/20677153/bonbonik-pod-vihorlatom-padne-divacka-tisicka.html#ixzz4wGY9WfwI