Plavnica sa zachránila

22.06.2010 01:07

V poslednom stretnutí súťažného ročníka odohrali z okresných piatoligistov svoj majstrovský zápas len Plavničania, keď staroľubovnianska rezerva na svoje stretnutie do Spišského Bystrého nevycestovala.

PLAVNICA. Plavnica privítala v dôležitom zápase v boji o záchranu posledné Radatice, ktoré boli už prvým istým vypadávajúcim kolektívom. Pre zverencov kouča Jána Servického malo ísť o ľahšiu záležitosť. Početná divácka kulisa sa síce dočkala jasného víťazstva svojich, no videla zaujímavý zápas dvoch rozdielnych polčasov, v ktorom najmä v prvom polčase domáci herne zaostávali za očakávaním.

Po prestávke sa karta v prospech hostiteľov našťastie úplne obrátila a Plavničania sa výraznou mierou strelecky prebudili. Svojho súpera napokon vyprevadili domov s debaklom, ktorý hostia považovali vzhľadom na celkový priebeh určite za príliš krutú prehru. Domáci kouč Ján Servický mohol byť v zápase preto spokojný najmä s výsledkom, ale ako poznamenal, k víťazstvu došlo až po vyčistení hláv hráčom počas prestávky: "Do stretnutia sme išli s jednoznačným cieľom bodovať naplno, pretože istotu udržania v súťaži sme stále nemali a nemohli sme sa vôbec spoliehať na výsledky našich súperov. Radatice v prvej polovici navyše dokázali potrestať našu rozháranú a katastrofálnu hru, no našťastie po zmene strán došlo k obratu a oživeniu nášho výkonu. Hráčov som cez prestávku navyše upozornil, že všetko majú len vo svojich rukách, víťazstvo k nim samo dozaista nepríde a dôležité bude, aby sa nezopakovala situácia v boji o záchranu z minulosti. Zlepšili sme sa vo finálnej fáze a navyše mohli sme pridať ešte viac gólov. Veľmi ma teší, že našich priaznivcov sme presvedčili, že Plavnica si V. ligu zaslúži aj pre nastávajúcu futbalovú sezónu."

Tabuľka V. liga S-Z

Plavnica - Radatice 7:2 (1:2), G: Matej 3, Hricko, Ján Pavlišin, Sovič, Kasenčák - Čeľovský, Priščák, ŽK: Sovič, Pavlišin - Heldák, Džubanský, D: 200, R: Kočiš.

1. Kendice    30    20    7    3    71:23    67
2. Uzovce    30    15    5    10    64:40    50
3. Levoča    30    15    5    10    53:48    50
4. Š. Dravce    30    13    7    10    65:56    46
5. Pušovce    30    14    4    12    40:36    46
6. Sp. Bystré    29    13    4    12    55:48    43
7. Miklušovce    30    13    4    13    39:51    43
8. Župčany    30    12    6    12    51:41    42